Wiadomości

Karolina Szalast z mistrzostwem Polski juniorek młodszych. Eva Soroka najszybsza, ale zdyskwalifikowana

Podczas Triathlon Kraków-Niepołomice do rywalizacji przystąpiły też juniorki młodsze w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mistrzostw Polski w tri juniorów młodszych na supersprincie.

Na starcie pojawiło się ponad 20 zawodniczek. Do wyścigu przystąpiły m.in.: Karolina Szalast, Joanna Pietruszyńska, czy Zofia Rosin.

Miały do pokonania 400 m pływania / 10 km jazdy na rowerze / 2,5 km biegu. Dozwolony był też drafting. Temperatura wody wynosiła 25,6 st. C, a odczuwalna: 20,7 st.C.

Dobry początek wyścigu Szalast

Karolina Szalast zaliczyła udane otwarcie rywalizacji, wychodząc z wody, z czasem 5:19. Na tym etapie wyścigu miała 13-14 sekund przewagi nad Natalią Mleczek oraz Evą Soroką. Kolejne zawodniczy traciły do prowadzącej już ponad 30s.

Stabilny rower

Szalast na etapie kolarskim jechała swoje i odjechała reszcie rywalek. Przy zjeździe do T2 miała 32 sekund przewagi nad Joanną Pietruszyńską. Na trzecim miejscu znajdowała się Amelia Górska (25:28), która jechała razem z Pietruszyńską.

Utrzymanie przewagi

Karolina Szalast kontrolowała przewagę na biegu, choć miała dopiero trzeci czas na tym etapie rywalizacji (10:00). Ostatecznie zawodniczka z Rumi wbiegła na metę, z wynikiem 34:55.

Na drugim miejscu rywalizację zakończyła Joanna Pietruszyńska, pokonując trasę, z wynikiem 35:14. Podium uzupełniła Amelia Górska (35:24).

TOP5 juniorek młodszych

  1. Karolina Szalast – 34:55
  2. Joanna Pietruszyńska – 35:14
  3. Amelia Górska – 35:24
  4. Zofia Rosin – 36:04
  5. Hanna Foltyniewicz – 36:24

Choć w wynikach widnieje też Eva Soroka, zawodniczka z Ukrainy, która wbiegła na metę o pięć sekund szybciej od Karoliny Szalast. Jednak w oficjalnych wynikach widnieje jako DSQ. Próbujemy wyjaśnić sytuację. Jak tylko dostaniemy nowe informacje, tekst będzie zaktualizowany.

AKTUALIZACJA: Jak informuje nas Paweł Młynarczyk, Eva Soroka została zdyskwalifikowana za nieodbycie kary czasowej.

Przemek Schenk
foto: Polski Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X