Ironman 70.3 Dubaj. Mistrz olimpijski na starcie. Startuje też Kalaszczyński

Już w najbliższy weekend zawodnicy będą mogli sprawdzić formę w Dubaju w ramach Ironman 70.3. Obok PRO nie zabraknie też AG, w tym licznej grupy Polaków.

Warto przypomnieć, że zawodowi sportowcy z Rosji i Białorusi mają zakaz startu na wszystkich wyścigach Ironman i Ironman 70.3. Zawodnicy z tych krajów nie będą mogli również uczestniczyć w Mistrzostwach Świata Ironman i na dystansie i połowę krótszym. Triathloniści grup wiekowych z Rosji i Białorusi będą mogli brać udział w zawodach Ironman poza mistrzostwami świata. Choć nie będą mogli reprezentować Rosji ani Białorusi.

Blummenfelt, ale nie tylko

W gronie faworytów znajduje się mistrz olimpijski z Tokio – Kristian Blummenfelt, który bez wątpienia ostatni sezon może zaliczyć do najlepszych w karierze. W Dubaju nie będzie miał łatwego zadania. Szyki będą próbować mu pokrzyżować Filipe Azevedo, Antony Costes, czy Pieter Heemeryck.

Na starcie zjawi się też Łukasz Kalaszczyński, dla którego to będzie rozpoczęcie sezonu. W trakcie okresu przygotowawczego podopieczny Tomka Kowalskiego szykował się w m.in.: Portugalii. Tam trenował w mocnym towarzystwie Jacka Tyczyńskiego, czy Sergiusza Sobczyka. Jakie są pierwsze efekty tej pracy? Przekonamy się o tym już w sobotę.

W rywalizacji kobiet PRO główną faworytką jest utytułowana Daniela Ryf. Choć o dobry wynik powalczy równie m.in. Niemka Laura Philipp. Emocji nie zabraknie też w rywalizacji AG.

Liczba grupa polskich AG

Na liście startowej znajduje się 38 polskich zawodników age group. Na pewno o czołowe miejsca w kategoriach wiekowych powalczą m.in.: Sebastrian Karaś, czy Alicja Pyszka-Bazan, która miała udany sezon 2021.

Podczas Ironman 70.3 Turcja zajęła drugie miejsce OPEN oraz wygrała kategorię K25-29. Do tego m.in.: zajęła trzecie miejsce w kategorii F25 podczas Challenge Peguera Mallorca, czy uplasowała się na drugim miejscu OPEN AG oraz wygrała kategorię wiekową w ramach Challenge Samorin. Dzięki tym udanym startom znalazła się w TOP3 w plebiscycie TriathlonLife.pl w kategorii Zawodniczka AG 2021 roku.

W zeszłym sezonie Alicja Pyszka-Bazan pokazała się z dobrej strony w Dubaju. Wówczas zajęła trzecie miejsce w K25-29 z czasem 4:44:41. Tym razem podopieczna Marcina Florka ma apetyt na więcej.