Wiadomości

Karaś i Kostera nie wystartują w 5-krotnym Ironman

IUTA World Cup Bretzel Ultra Triathlon we Francji ostatecznie odwołany. Przegrał z francuskim rządem i koronawirusem.

Niestety, nie udało się organizatorom IUTA World Cup Bretzel Ultra Triathlon przekonać francuskiego rządu do wyrażenia zgody na organizację imprezy. Drugi raz przegrali z COVID 19.

Rozmowy nie pomogły

Pierwotnie impreza podczas, której zawodnicy mieli rywalizować na 2, 3 i 5 x Ironman miała odbyć się w czerwcu. Z wiadomych względów została przeniesiona na jesień i miała rozpocząć się 25 października i potrwać do 1 listopada 2020 roku. Niestety, pogarszająca się sytuacja pandemiczna w całej Europie wymusiła decyzję o odwołaniu. Organizatorzy próbowali pertraktować z rządem. Trzy krotnie zmieniali datę i godzinę podania ostatecznej decyzji. Pierwotnie miała zapaść o 14 wczoraj, o czym pisaliśmy w tekście poniżej.

Następnie wieczorem, a ostatecznie dzisiaj rano. Impreza została odwołana, a to oznacza, że Robert Karaś i Adrian Kostera, którzy mieli rywalizować na dystansie pięciokrotnego Ironmana nie zrobią tego. A szkoda. Obaj triathloniści zapowiadali walkę o rekord świata. Adrian Kostera o przygotowaniach opowiadała na naszych łamach. To miał być dla niego na pewien czas jeden z ostatnich startów ze względu na narodziny w grudniu syna. Od tego momentu planował poświęcić więcej uwagi rodzinie. Tym bardziej szkoda, że nie będzie mógł zmierzyć się z zabójczym dystansem: 19 kilometrów pływania, 900 kilometrów roweru i 211 kilometrów biegu. Ale jak przyznał nie planuje siedzieć w domu w tym czasie, a wspólnie z przyjaciółmi zrealizuje prywatną inicjatywę. Trwa ustalanie co to będzie.

Dawid Majakowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również
Close
Back to top button