Rozmowa

Kamil Kulik: Udało się fajnie wystartować

Był najszybszym zawodnikiem podczas Sprint Triathlon Gdynia. Kamil Kulik udanie gonił wszystkich rywali po pływaniu. Teraz szykuje się do mistrzostw Polski w Białymstoku.

Jak czujesz się po dzisiejszym zwycięstwie podczas Sprint Triathlon Gdynia i to jeszcze u siebie?
Jestem zadowolony, udało się fajnie wystartować. Tym bardziej że tydzień temu startowałem na mistrzostwach Polski. Dlatego nie było dużo czasu na odpoczynek. Mimo tego wygrałem w domu.

Odczuwałeś w jakimś stopniu zmęczenie z ostatniego startu?
Myślę, że nie. Ten tydzień wystarczył, żeby w miarę się zregenerować. Czułem się bardzo dobrze na trasie. Nie miałem większych problemów.

Na pływaniu miałeś czas 9:46. Jak się pływało przy takiej pogodzie?
W miarę dobrze, woda była dosyć łaskawa. Nie było fal. Na początku puściłem kilku kolegów, ale na rowerze udało mi się ich dogonić. Na pierwszej pętli dojechałem do Kuby Maliszewskiego, z którym ostatnio trenowałem na obozie przed mistrzostwami Polski. Następnie na drugiej pętli wyszedłem do przodu i tak zostało.

Czy te wspólne treningi z Kubą i poznanie jego możliwości były dla Ciebie pomocne?
Na pewno wiedziałem, że na rowerze możemy popracować i można z nim fajnie pojechać. Cieszę się, że sam zajął drugie miejsce. Co do biegu, to starałem się biec równo i to była raczej kontrola sytuacji. Teraz chcę wracać jak najszybciej do treningów oraz szykować się do następnych startów.

Co dalej?
Na pewno mistrzostwa Polski w Białymstoku na dystansie olimpijskim. Kolejne starty są do ustalenia.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X