Wiadomości

Kamil Kulik mistrzem Polski na dystansie olimpijskim

O medale MP powalczyli zawodnicy elity i U-23 w Białymstoku. Na starcie zameldowało się kilku zawodników z krajowej czołówki.

Do Białegostoku udali się m.in.: Kamil Kulik, Mateusz Głuszkowski, Robert Czysz, czy Przemysław Szymanowski. Przed zawodami właśnie tych zawodników można było zaliczać do grona faworytów tego wyścigu.

Dobra forma pływacka Głuszkowskiego

Zgodnie z przewidywaniami pierwszy z wody wyszedł Mateusz Głuszkowski. Dokonał tego w 18:08. Miał 2:12-2:13 nad Adrianem Wilkiem oraz Robertem Czyszem.

Udało się Głuszkowskiemu utrzymać prowadzenie na etapie kolarskim, ale ośmioosobowa grupa pościgowa, w której znajdowali się m.in.: Kamil Kulik, Robert Czysz, czy Przemek Szymanowski, zniwelowała stratę do 1:13-1:17.

Kluczowy bieg

Po wyjściu z T2 wyłoniła się trójka zawodników: Czysz, Kulik i Wilk, którzy oddzielili się od reszty grupy pościgowej i mocniej zaczęli gonić Głuszkowskiego. W efekcie po około siedmiu kilometrach Głuszkowski został dogoniony. Wówczas prowadzenie objął Kamil Kulik.

Młody zawodnik trenujący pod okiem Piotra Nettera od tamtej pory nie dał się dogonić. Wbiegł na metę, z czasem 1:53:07. Ciekawostką, jaką zdradził Marcin Waniewski jako konferansjer tych zawodów, jest to, że Kamil Kulik został najmłodszym Mistrzem Polski na dystansie olimpijskim, bo dokonał tego w wieku 19 lat. Wcześniej to miano należało do Marcina Florka, który tego dokonał, będąc o rok starszy od Kulika.

Gratulacje dla Mateusza, który uciekał aż do biegu. Jechanie samemu 40 km nie jest łatwe. Miałem z tyłu głowy, aby nie dopuścić, żeby rosła jego przewaga. Koniec końców udało się to zniwelować na ostatniej pętli rowerowej i na biegu zrobić swoje – mówił na mecie Kamil Kulik.

Wyprzedził Adriana Wilka o 21 sekund. Na trzecim miejscu zawody zakończył Robert Czysz (1:53:51).

TOP5 mężczyzn OPEN (elita, U-23)

  1. Kamil Kulik – 1:53:07
  2. Adrian Wilk (elita) – 1:53:28
  3. Robert Czysz (elita) – 1:53:51
  4. Wojciech Kopyciński (U-23) – 1:54:04
  5. Jakub Juskowiak (U-23) – 1:54:54

Przemek Schenk
foto: Elemental Series in Poland FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X