Wiadomości

Kacper Stępniak na podium w Maroku

Kiedy w sobotę, 22 czerwca 2019 roku, oczy środowiska triathlonowego w Polsce zwrócone były w stronę Susza, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski w sprincie Kacper Stępniak także rywalizował na takim samym dystansie, co jego koledzy. Tylko, że w Maroku, gdzie odbywały się zawody Pucharu Afryki. Polak z wody wyszedł po 10 minutach i 20 sekundach wspólnie z Niemcem Linusem Stimmelem, który na „belce” był szybszy o sekundę. Szybka strefa zmian i wyruszył na trasę rowerową. Podczas tego etapu  stratę z wody, 38 sekund nadrobił do Kacpra Carlos Olivera Vivesa i o zwycięstwie zadecydować miał bieg. Na tym etapie lepszy okazał się Hiszpan, który zaatakował i wypracował sobie 18 sekund przewagi. Polak dobiegł do mety drugi.
 
Bardzo dobry start Kacpra Stępniaka jest najlepszym rezultatem tego zawodnika. Warto jednak przypomnieć, że już 5 maja 2019 roku w Stanach Zjednoczonych, w Richmond Polak zajął wysokie siódme miejsce.
 

Kacper Stępniak, który od początku tego roku trenuje w Stanach Zjednoczonych pod okiem Iana O’Briena, trenera reprezentacji USA w triathlonie. Jego wychowankowie w  minionym roku 3 razy stawali na podium Pucharów Świata. Znajdowali się także regularnie w TOP 15 serii Mistrzostw Świata. Podopieczni Iana zajęli również pierwsze miejsce podczas Sztafet z Serii Mistrzostw Świata w Nothingham.

Kacper Stępniak dołączył do zawodowej grupy Origin Performance. Jest to ekipa zrzeszająca zawodników rywalizujących w zawodach rangi ITU. W głównej mierze są to Amerykanie, ale nie brakuje zawodników z Irlandii, Brazylii, Chile i…  Polski.
 

Wyniki mężczyzn:

1

Carlos

Oliver Vives

1999

ESP

 

00:57:57

2

Kacper

Stepniak

1994

POL

 

00:58:15

3

Michele

Sarzilla

1988

ITA

 

00:58:31

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X