Ho’ala Swim. Startowali Polacy, w tym Wilku

Tradycją kultowej imprezy na Hawajach są coroczne zawody pływackie na pierwszym etapie mistrzostw świata Ironman. Wystartował m.in.: Robert Wilkowiecki.

Zawody Ho’ala Swim ukończyło 647 zawodników AG oraz PRO, w tym m.in.: Robert Wilkowiecki. Uczestnicy mieli do pokonania etap pływacki nadchodzących mistrzostw świata Ironman. Dla wielu to było przetarcie przed najważniejszym startem w sezonie.

Najszybszy Svensson

Na trasie najlepszy okazał się Jesper Svensson, któremu przepłynięcie całego dystansu zajęło 48:22. Wyprzedził o sześć sekund Mathiasa Petersona. Na trzecim miejscu zakończył te zawody Max Neumann (48:28).

TOP5 mężczyzn OPEN

1. Jesper Svensson – 48:22
  2. Mathias Peterson – 48:28
  3. Max Neumann – 48:28
  4. Pieter Heemeryck – 48:37
  5. Josh Amberger – 48:45

W tych zawodach pływackich wziął udział też m.in.: Robert Wilkowiecki. Pokonał trasę z czasem 51:10. To mu dało 21 miejsce OPEN i 18 w PRO.

Wygrana Langridge

Fenella Langridge okazała się najlepsza wśród kobiet PRO, przepływając trasę, z czasem 50:24. Minimalnie wyprzedziła Rebeccę Clarke. Podium uzupełniła Lauren Brandon (50:45).

Dobry start Pirka

Mariusz Pirek przepłynął trasę, z czasem 59:18. To dało mu 84 miejsce OPEN oraz 9 w M35-39.

Agent specjalny „siedem zero zero” kończy Ho’ala IRONMAN Training Swim na trasie pływackiej nadchodzących zawodów z czasem 59:18 (9. miejsce w M35, 88. open). Pierwsze w życiu pływanie poniżej godziny bez pianki. Pozytywny prognostyk przed zawodami, choć staram się przesadnie nie ekscytować – dzielił się wrażeniami Mariusz Pirek, za pośrednictwem mediów społecznościowych.