Rozmowa

Kacper Adam: Jestem na właściwej drodze

Ironman Hiszpania to był dla Kacpra Adama prawdziwy debiut na tym dystansie. Ukończył zawody z czasem 8:35:17 i zajął 21 miejsce. Tym samym w SUB9 w Polsce znajduje się na 18 pozycji.

Pierwsze podejście do pełnego dystansu Kacper Adam miał podczas Castle Triathlon Malbork, we wrześniu tego roku. Niestety, przez defekt roweru musiał zejść z trasy. Wówczas był na czele stawki. Jednak nie złożył broni. Zaczął przygotowywać się do Ironman Hiszpania. Nie pożałował tej decyzji. W debiucie złamał dziewięć godzin.

Kacper Adam

Zobacz też:

IRONMAN. Ryf tłumaczy co się stało

Adam zadowolony ze startu

– Jestem bardzo zadowolony ze startu. W tym sezonie dokonałem wiele ważnych wyborów odnośnie treningu – powiedział Kacper Adam specjalnie dla TriathlonLife.pl. – Największym z nich było podjęcie współpracy z Jackiem Maitlandem, byłym trenerem braci Brownlee. Wiem, że efekty naszej pracy pojawią się w najbliższych latach. Dlatego spokojnie będę budował najwyższą dyspozycję. Wiem, że jestem na właściwej drodze – dodał.

Kacper Adam

Przeczytaj też:

IRONMAN. Frodeno wygrywa po raz trzeci i ustanawia rekord

To nie pierwszy raz, kiedy Kacper Adam chwali współpracę z nowym trenerem. Choć pracują razem od niedawna, to już widać pierwsze efekty. A to jest dopiero początek.

Owocna współpraca z trenerem

– Rozumiemy się na poziomie charakterów i to on przypomina mi o wspomnianych wcześniej aspektach – przyznał w rozmowie z TriathlonLife.pl Kacper Adam. – Zdecydowałem się na początku tego sezonu, aby zaufać sprawdzonej, długoletniej pracy trenerskiej i ogromnemu doświadczeniu. Daje mi to spokój i pewność dzięki, któremu mogę się rozwijać. Pierwsze pięć miesięcy naszej pracy to poznawanie siebie. Realizuję treningi, które po prostu są do zrealizowania, zgodnie z programem, bez nadmiernego analizowania cyferek. Tak samo robimy ze startami. Zaplanowaliśmy sezon i realizujemy go krok po kroku. Ulepszając poziom sportowy w detalach. W triathlonie nic nie dzieje się od razu. Jestem gotowy na kilka solidnych lat współpracy na poziomie zawodnika PRO – dodaje Adam.

Kacper Adam

Sprawdź także:

Brownlee przeprasza Frodeno

Oprócz czerpania wiedzy od jednego z najlepszych trenerów na świecie, Kacper Adam stara się też pomagać innym.

Dzieli się wiedzą z innymi

– Tworzę warunki, aby ta wiedza, którą sam zdobywam, mogła dotrzeć do większej liczby osób – mówi Kacper. – Wokół akcji #poruszamyWrocław tworzę spotkania, czy jak to miało miejsce z Jackiem Maitlandem, również warsztaty triathlonowe. Podczas nich trener dzieli się doświadczeniami z innymi – dodaje.

Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X