Wiadomości

Już w niedzielę Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Będą zmiany w organizacji ruchu

W weekend stolica Wielkopolski stanie się najważniejszym punktem na triathlonowej mapie kraju. W związku z zawodami Enea IRONMAN 70.3 Poznań przygotowano zmiany w organizacji ruchu.​

W niedzielę (4 września) o godz. 8:00 rano pierwsi zawodnicy rywalizujący na dystansie olimpijskim rozpoczną zmagania triathlonowe. O godz. 9:30 do wody w Jeziorze Kierskim, wbiegną uczestnicy startujący w Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Do pokonania będzie 1,9 km pływania, 90 km na rowerze oraz 21,1 km trasy biegowej. Zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań potrwają do godz. 17:45, kiedy spodziewany jest ostatni triathlonista na mecie, zlokalizowanej na terenie MTP.

Zmiany w komunikacji

​W związku z rywalizacją triathlonistów, mieszkańcy Poznania oraz turyści mogą spodziewać się okresowych zmian komunikacyjnych. Organizacja tak ogromnego wydarzenia, w którym bierze udział ponad tysiąc uczestników, zawsze wiąże się z czasowymi zamknięciami dróg.

Wyłączenia dróg i zmiany w komunikacji miejskiej rozpoczną się w sobotę późnym wieczorem i potrwają do około godz. 17:00 w niedzielę. Poszczególne odcinki będą sukcesywnie udrażniane po ich opuszczeniu przez ostatniego uczestnika rywalizacji.

W sobotę (3 września) w związku z zawodami Enea IRONMAN 70.3 Poznań, zamknięta dla ruchu zostanie następująca ulica:

– ​ul. Bukowska od ul. Zeylanda do ul. Szylinga, w sobotę (3 września) od godz. 23:30 do niedzieli (4 września) do godz. 16:00.​

W niedzielę (4 września) zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice:

– ​ul. Bukowska od godz. 7:00 do około godz. 16:00;

– ul. Chojnicka od około godz. 7:00 do około godz. 14:00;

– ul. Matejki oraz Wyspiańskiego od godz. 7:00 do około godz. 17:00.

Szczegółowe informacje nt. planowanych godzin zamknięcia poszczególnych ulic i zmian w komunikacji miejskiej, w czasie organizacji Enea IRONMAN 70.3 Poznań, można znaleźć na:​www.ztm.poznan.pl, www.ironmanpoznań.pl.

​Informacje o utrudnieniach

Do dyspozycji zainteresowanych organizatorzy udostępnią specjalną infolinię. Pod specjalnym numerem telefonu, na bieżąco będzie można dowiedzieć się o wprowadzonych zmianach w ruchu. Infolinia pod numerem telefonu 500 261 000 będzie czynna w sobotę (3 września) w godz. 10:00 – 19:00 oraz w niedzielę (4 września) w godz. 7:00 – 18:00.

Organizatorzy zawodów zachęcają również do korzystania z nawigacji Yanosik, która w niedzielę, 4 września, będzie uwzględniała wyłączone odcinki dróg.

Zabezpieczenie trasy

Cała trasa Enea IRONMAN 70.3 Poznań zostanie profesjonalnie zabezpieczona zgodnie z wymogami dotyczącymi organizacji imprez sportowych na świeżym powietrzu. Dodatkowo nad bezpieczeństwem czuwać będzie wykwalifikowana obsługa. Organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Poznań dołożą wszelkich starań, by rywalizacja triathlonistów była w jak najmniejszym stopniu uciążliwa dla mieszkańców Poznania oraz okolicznych gmin. Jednocześnie organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Poznań zachęcają wszystkich do kibicowania zawodnikom na trasie i wspierania ich podczas rywalizacji.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X