Józefina Młynarska z kolejnym dobrym startem

Juniorzy i juniorki rywalizowali w ramach Pucharu Europy, w Niemczech. Na starcie zjawiło się troje reprezentantów Polski.

Do rywalizacji przystąpili Wiktor Ziółko, Maja Wąsik oraz Józefina Młynarska, która w ostatnich tygodniach jest w wysokiej formie i notuje bardzo dobre wyniki. Jakiś czas temu wygrała w Pucharze Europy Juniorów w Rzeszowie. To było pierwsze międzynarodowe zwycięstwo Polki w zawodach międzynarodowych. Tydzień temu zajęła drugie miejsce w Austrii, tracąc jedynie 19 sekund do zwyciężczyni.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim 750 m pływania / 20.8 km jazdy na rowerze / 4.75 km biegu. Temperatura wody wynosiła 24.3 stopni, a odczuwalna: 22 stopni.

Wygrana Francuzki

Najszybsza okazała się Laura Moreau. Reprezentantka Francji zjawiła się na mecie, z czasem 1:04:06. Wyprzedziła Faith Dasso o 14 sekund. Podium uzupełniła Anouk Sterkers, pokonując trasę w 1:04:33.

Młynarska tuż za TOP5

Józefina Młynarska wbiegła na metę na szóstej pozycji. Do piątego miejsca zabrakło Polce dziewięciu sekund. A tak wyglądał jej start w liczbach:

pływanie: 10:59 / T1: 2:27 / rower: 32:56 / T2: 00:29 / bieg: 18:36 / finisz: 1:05:25

Start Wąsik

Drugą z Polek, która startowała w Niemczech, była Maja Wąsik. Pokonanie trasy zajęło jej 1:09:37. Tym samym uplasowała się na 14 miejscu.

Rywalizacja juniorów

Najszybszym zawodnikiem był Amerykanin – Reese Vannerson. Pokonanie trasy zajęło mu 58:20. Wyprzedził o osiem sekund Francuza, Nathana Simionato. Podium uzupełnił drugi reprezentant Francji – Jules Rethoret (58:33).

Startował Ziółko

Wiktor Ziółko wbiegł na metę z wynikiem 1:06:38. To dało reprezentantowi Polski 40 pozycję.