Wiadomości

Jonathan Brownlee: Nie wystartuję na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Już za dwa tygodnie odbędą się w Birmingham Igrzyska Wspólnoty Narodów, a tam powalczą m.in.: triathloniści. Niestety zabraknie jednego z faworytów.

Igrzyska Wspólnoty Narodów odbędą się w dniach 28 lipca – 8 sierpnia. Triathloniści przystąpią do rywalizacji w dniach 29-31 lipca. Na starcie miał stanąć m.in.: Jonathan Brownlee, który w przeszłości odnosił duże sukcesy na tych zawodach.

Kontuzja wykluczyła z imprezy

W czerwcu Jonathan Brownlee wystartował w ramach WTCS Leeds. Niestety, nie dokończył zawodów, doznał kontuzji, która pokrzyżowała plany Brytyjczyka.

Z przykrością informuję, że nie będę ścigał się w Igrzyskach Wspólnoty Narodów. Od czasu wypadku w Leeds zmagam się z problemami z nadgarstkiem. Ostatnie badanie wykazało, że mam złamanie kości łódeczkowatej. Nie mam innego wyjścia. Muszę teraz nosić gips przez cztery tygodnie – poinformował Jonathan Brownlee w mediach społecznościowych.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jonny Brownlee (@jonnybrownleetri)

Warto przypomnieć, że Brytyjczyk podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów w Glasgow (2014) zdobył srebrny i złoty medal. Do tego cztery lata temu cieszył się ze srebrnego krążka w sztafetach.

Przemek Schenk
foto: Jonathan Brownlee Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X