Poradnik

Jeszcze szybsze odżywki węglowodanowe

Na rynek weszły nowe produkty marki Vitarade®, które cechują się szybką regeneracją glikogenu. Są już dostępne w sprzedaży.

FA Vitarade® to kompletna dla sportowca linia produktów węglowodanowych: batony, żele, rozpuszczalny proszek do tworzenia napojów energetycznych. Zapewnią najbardziej efektywne przyswajanie potrzebnej energii:

Vitargo® Liquid Energy – skład, który oparty jest na mieszance Vitargo® z maltodekstrynami oraz fruktozą (unikalna TRIPLECARB FORMULA) i kofeiną. Żel nie wymagający popijania. Charakteryzuje się niską osmolalnością. Został skonstruowany tak, aby minimalizować ryzyko dolegliwości jelitowych.

Vitarade® Edurance Bar – to wyjątkowy baton, który został stworzony z myślą o sportowcach. W składzie zawiera różne formy węglowodanów, w tym Vitargo® oraz orzeszki ziemne. Całość oblana jest mleczną czekoladą, stanowiąc produkt kompletny o niesamowitym smaku.

Vitarade® EL – Vitarade® to produkt oparty na Vitargo® – opatentowanej formie węglowodanów, w postaci łatwo rozpuszczalnego proszku. Ponadto produkt został wzbogacony o Enduracarb® – opatentowane źródło glukozy, oraz Aquamin® S – minerały pozyskiwane z alg morskich. Warto też wspomnieć, że produkt Vitarade® El został wzbogacony o dwa opatentowane składniki: Enduracarb® oraz Aquamin, które wzbogacają produkt o dodatkowe formy cukrów i minerałów.

Korzyści produktów Vitarade ®

Vitarade® charakteryzuje się dużym ciężarem molekularnym i niską osmolalnością. Dzięki temu szybciej niż inne formy węglowodanów opuszcza żołądek (o 130%). Uzupełnia też utraconą w trakcie wysiłku energię. Formuła jest oparta na opatentowanym surowcu — Vitargo®, który idealnie sprawdzają się w sportach wytrzymałościowych, wytrzymałościowo-siłowych i mieszanych, m.in.: w triathlonie.

Podparte badaniami

Korzyści produktów Vitarade® w oparciu o surowiec Vitargo® są też potwierdzone w badaniu klinicznym, które wykazało, że spożycie węglowodanów o wysokiej masie cząsteczkowej (Vitargo®) pozwoliło wygenerować sportowcom średnio ponad 10% więcej mocy, w trakcie wysiłku fizycznego w porównaniu do innych źródeł cukrów oraz wzrost całkowitej objętości treningu o 23% (Stephens et. al. 2008).

Inne badania naukowe wykazały, że odbudowa glikogenu po jego spożyciu jest o 70% szybsza w ciągu 1 godziny oraz 77% w ciągu 2 godzin, niż po spożyciu tej samej ilości innych cukrów (Leiper et. al. 2000).

Skomplikowany proces tworzenia produktu sukcesu

Wspominając o zaletach danych produktów nie można zapominać, jaki żmudny i trudny jest proces przygotowywania suplementu. Wiążą się z tym liczne testy, a także ścisła współpraca z dietetykiem. Niezbędne jest również dokładne zapoznanie się z najnowszymi badaniami naukowymi z danej dziedziny.

– Praca nad nowym suplementem diety wymaga starannego planowania i przeprowadzenia wielu testów, aby zapewnić jego skuteczność i bezpieczeństwo. Wymaga zapoznania się z najnowszymi badaniami naukowymi w danej dziedzinie, aby określić, jakie składniki będą skuteczne w osiągnięciu zamierzonych efektów oraz jakie dawki powinny być stosowane – mówi Dawid Białowąs. – W dalszych etapach występują testy wstępne, kliniczne przeprowadzone na grupach ludzi, rejestracja, certyfikacja aż wreszcie produkcja. Podczas projektowania suplementów diety niezbędna jest współpraca z dietetykami, którzy posiadają wiedzę na temat składników żywnościowych, ich wpływu na organizm i wiedzą, jak odpowiednio zbilansować skład. Dzięki temu suplement diety może być dobrze dopasowany do potrzeb sportowca. To przyczynia się do osiągnięcia zamierzonych efektów bez ryzyka negatywnych skutków. Podczas projektowania suplementów, dietetyk bierze pod uwagę wiele czynników, takich jak wiek, płeć czy poziom aktywności fizycznej. Ważne jest, aby składniki suplementu były skuteczne, bezpieczne i w odpowiednich proporcjach, aby uniknąć negatywnych skutków dla zdrowia czy wydolności fizycznej sportowca – dodaje.

Więcej o produktach TUTAJ

Vitarade jest partnerem imprez Runmageddon. Kalendarz wydarzeń znajdziecie TUTAJ

Materiał partnera biznesowego

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X