Wiadomości

Jest komu kibicować w ten weekend

Przed nami kolejny triathlonowy weekend. Nie tak długi jak poprzedni, ale kilku naszych zawodników PRO startuje. Zapewne nie o wszystkim wiemy. Póki co spieszymy powiedzieć, napisać komu na pewno kibicujemy w najbliższych dwóch dniach.

Zaczniemy od Polski. W sobotę 11 maja 2019 roku Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim (10km bieg – 60km rower – 10km bieg) w trakcie ChampionMan Duathlon Czempiń. Impreza składa się z dwóch dystansów. Sprintu i średniego. Na obu w sumie ponad 1100 zawodników. Robi to wrażenie. Jedyny taki duathlon w Polsce, który może pochwalić się takim zainteresowaniem. Wśród zawodników PRO, którzy będę rywalizować o medale mistrzostw Polski: Tomasz Spaleniak, Łukasz Kalaszczyński Robert Czyż, Paweł Najmowicz i Piotr Wójcik. Są jeszcze Marcin Ławicki i Daniel Formela. Ale z tego co wiemy, to Marcin startuje w Portugalii o czym więcej niżej, a Daniel zawiesił rywalizację jako zawodnik PRO. Wśród Pań ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy Małgorzatą Otworowską, która w debiucie triathlonowym na dystansie popularnej „połówki” zajęła w Ironman 70.3 Marbella wysokie czwarte miejsce, a Joanną Sołtysiak.

Rozmowa z Małgorzatą do przeczytania TUTAJ

Druga z Pań też ma już w tym roku za sobą dobry starty. Asia zajęła czwarte miejsce w Triathlon Portocolom na Majorce.

O wyczynie Sołtysiak TUTAJ

Stawkę Pań uzupełniają Klaudia Petters i Dominika Kozak. Także na listach AG znajduje się kilka mocnych nazwisk. Wspomnimy tylko Marka NEGU Pałysa i Magdalenę Warzybok, która w drugim starcie na pełnym dystansie zajęła czwarte miejsce i wywalczyła slota na Hawaje w 2019 roku.

Rozmowa z Olgą Kowalską, trenerką Magdaleny Warzybok TUTAJ.

Tak więc szykuje się nam rywalizacja na najwyższym poziomie i z dużymi emocjami.

W tym samym czasie, 11 maja o godzinie 12.25 w Viborg rywalizację na Mistrzostwach Europy w duathlonie rozpocznie Krzysztof Hadas. Wypadek sprzed kilku tygodni wyeliminował go z walki o medale na mistrzostwach świata w Pontevedra, ale teraz już wszystko jest dobrze i młody Polak zapowiada atak na złoty medal.

Zapowiedź ME i wypowiedź Hadasa TUTAJ

Paweł Miziarski i Bartosz Banach znaleźli się na liście startowej Ironman 70.3 w Wietnamie. Wśród zawodników PRO oprócz naszych jest także Patric Lange, kandydat do zwycięstwa. Szczególnie dla Banach jest to bardzo ważny start. Bartosz chce wywalczyć kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Nicei.

Poczytasz o zawodach w Wietnamie TUTAJ

I na koniec zmiany planów startowych Marcina Ławickiego. Początkowo zawodnik miał rywalizować w Mistrzostwach Polski w Czempiniu. Ostatecznie jednak zdecydował się na wyjazd do Portugalii, gdzie wystartuje w Triathlon Azores na dystansie ½ Ironmana. Razem z nim na pewno na linii startu stanie jeszcze dwóch innych Polaków: Filip Szołowski i Rafał Zakrzewski.

Wszystkim startującym życzymy powodzenia i satysfakcji na mecie.

 

Dawid Majakowski
materiały prasowe Energy Events

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X