Rozmowa

JBL Triathlon Sieraków. Agnieszka Jerzyk trzecia wśród mężczyzn

Marcin Dybuk: Jaki to uczucie zając trzecie miejsce wśród mężczyzn?
Agnieszka Jerzyk:
Przyjemne. Nie planowałam jednak tego. Przede wszystkim chciała wziąć udział w zawodach w Sierakowie. W tym roku mam mało startów w Polsce, a lubię rywalizować w kraju dlatego zdecydowałam się przyjechać i wystartować na sprincie. To też miał być trening w ramach przygotowań do startu w Samorin, które już w najbliższy weekend. Cieszę się z takiego rezultatu.
 

Przed zawodami zastanawiałaś się czy startując na tak krótkim dystansie zdążysz się rozpędzić. Pokazałaś, że potrafisz i niewiele brakowało, a  byś wyprzedziła wszystkich mężczyzn.
Tego naprawdę się nie spodziewałam. Nie sądziłam, że drzemią we mnie ciągle takie prędkości. Jednak w ostatnim czasie mój trening, podczas którego przygotowuje się do startu na pełnym dystansie mocno się zmienił i nie biegam tak szybko jak wcześniej. Nie jeżdżę także żadnych zadań szybkościowych. Start w Sierakowie miał być przerywnikiem, akcentem od tych zamulających, długi treningów.
 

Aga czy w Sierakowie wystartowałaś na 100 procent, czy miałaś jeszcze jakieś rezerwy?
Myślę, że gdyby jechała przede mną jakaś kobieta lub mężczyzna, którzy byliby w zasięgu wzroku, to dałoby się jeszcze przyspieszyć. Jadąc samotnie starałam się mocno cisnąć, ale stu procent nie było. Oceniam, że dałam z siebie jakieś 98. Schodząc z roweru zastanawiałam się co zrobić dalej. Czy wygrać te zawody czy jednak trzymać się ściśle planu, który nakreślił mi trener i pobiec spokojniej.
 

I byłaś posłuszna zaleceniom trenera?
Dokładnie tak. Prawdopodobnie gdyby nie ważny dla mnie start w Samorin, to te zawody mogłyby się dla mnie zakończyć inaczej. A tak trzymałam się założeń i nie pobiegłam na maksa.
 

A jeśli już jesteśmy przy zawodach na Słowacji, to jak oceniasz przygotowania?
Jestem po obozie w wysokich górach, gdzie trenowałam przez 25 dni. Taki obóz zawsze na mnie dobrze działał. Myślę, że jestem dobrze przygotowana, ale wszystko zweryfikują zawody. Lista startowa w Samorin jest mocna. Z kilkoma mistrzyniami na czele, tak więc ja będę się starała jak najmniej do nich stracić… A może lepiej, powinnam powiedzieć deptać im po piętach.

 

To jakie miejsce będzie Cię satysfakcjonowało?
Top 10 i to jest mój cel na zawody na Słowacji. Nie udało mi się to podczas mistrzostw świata w RPA, bo otrzymałam karę pięciu minut, to teraz chciałabym tego dokonać. Czas znaleźć się na dystansie ½ wśród dziesięciu najlepszych zawodniczek.

 

Czy obóz w górach i start w Samorin to jest element przygotowań do pełnego dystansu, czy może start w Challenge na połówce traktujesz tak samo poważnie?
Głównym moim startem są zawody w Challenge Roth i to przede wszystkim do nich się przygotowuje. Do debiutu na pełnym dystansie. Obóz w górach też właśnie pod zawody w Niemczech został ustawiony. Ale ja lubię rywalizację i startować po obozach w górach, tak więc na Słowacji dam z siebie wszystko i będę walczyła o jak najlepsze miejsce. Choć trener cały czas podkreśla, że najważniejszy start jest w Roth. Niestety, z tego powodu z mojego planu startowego wypadły zawody w Warszawie, 5150. Żałuje, bo chciałam powalczyć o trzecie zwycięstwo z rzędu. To byłoby coś. Ale trener powiedział, że muszę się skupić na treningu do dystansu długiego i w tym czasie wyjeżdżam na obóz do Szklarskiej.

 

To Małgorzata Otworowska będzie niepocieszona. Liczyła na bezpośrednią rywalizację z Tobą.
Też żałuję, tym bardziej,  że cieszę się, że wróciła do ścigana na takim poziomie. Jej obecność dodatkowo motywuje mnie do ciężkiej pracy na treningach.

Marcin Dybuk
foto materiały prywatne

 

Wyniki wyścigu

1

 

NAWRACAJ MICHAŁ

             

00:06:36

00:03:23

00:34:28

00:01:09

00:19:13

01:04:49

2

 

TOMCZAK MARCIN

 

     

 

   

00:06:36

00:03:44

00:34:05

00:01:01

00:20:14

01:05:40

3

 

JERZYK AGNIESZKA

 

           

00:06:25

00:03:36

00:33:47

00:01:05

00:21:11

01:06:04

 

Więcej wyników JBL Triathlon Sieraków TUTAJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X