Szala i Brembor startowali w Hiszpanii

Zawodnicy oraz zawodniczki PRO rywalizowali w ramach Ironman 70.3 Marbella. Na starcie pojawiło się dwóch Polaków, choć tylko jeden z nich dotarł do mety.

W Hiszpanii wystartowali Tomasz Szala oraz Tomasz Brembor, dla którego to było otwarcie sezonu. Dla obu to była okazja do konfrontacji z m.in.: doświadczonym Andreasem Dreitzem, Antony’m Costesem, czy Nicolasem Mannem.

Przebieg trasy

Dobre pływanie Brembora

Pierwszy z wody wyszedł Josh Lewis, z czasem 22:44, a nad kolejnymi zawodnikami miał około minuty przewagi. W grupie pościgowej znajdował się m.in.: Tomasz Brembor (23:42).

Natomiast Tomek Szala pokonał etap pływacki w 25:25, zajmując wówczas 23 miejsce.

Roszady na rowerze

Na pierwszych kilometrach trasy kolarskiej wytworzył się prowadzący peleton w składzie Josh Lewis, Nicolas Mann, Arne Leiss, Antony Costes, Niek Heldoorn, czy Carlos Oliver Vives. Od ok. 70 kilometra tempo podkręcił Mann, który odjeżdżał od reszty rywali, budując ponad minutową przewagę.

Ostatecznie Niemiec zameldował się T2, z wynikiem 2:40:34. Nad Joshem Lewisem i Arne Leissem miał 1:36-1:38 zapasu. Na tym etapie rywalizacji Tomasz Brembor znajdował się w okolicy 12 miejsca, a Tomasz Szala był na 27 pozycji, z czasem 2:54:26.

Zwycięstwo Manna. DNF Brembora

Po wyjściu ze strefy zmian nadal prowadził Mann, ale miał już ok. dwóch minut przewagi nad kolejnymi zawodnikami. Wyścig dla Tomka Brembora zakończył się najprawdopodobniej po siódmym kilometrze biegu, ale na razie nie wiemy, co było przyczyną zejścia z trasy przez Polaka.

Ostatecznie nikt nie był w stanie dogonić reprezentanta Niemiec, dlatego Nicolas Mann mógł cieszyć się ze zwycięstwa, wbiegając na metę, z wynikiem 3:56:24. Wyprzedził Nieka Heldoorna o 1:39. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Jordi Montraveta Moya.