Wiadomości

Jan Frodeno wystartuje w Roth

Jan Frodeno po kontuzji ścięgna Achillesa wraca do ścigania. Rywalizować będzie m.in. z Patrickiem Lange i Sebastianem Kienle oraz Samem Longiem.

Niespełna miesiąc dzieli nas od wyścigu w Roth. 3 lipca na najważniejszych zawodach spod znaku Familly i na najszybszej trasie w Europie staną zawodnicy i zawodniczki, którzy będą rywalizować na dystansie długim.

Po długiej przerwie w wyścigach i wielu godzinach aqua joggingu wielokrotny mistrz świata jest zmotywowany, ale nie ukrywa, że jeśli podczas rywalizacji będzie działo się coś niepokojącego, to zejdzie z trasy.

Frodeno potrzebował wyzwania

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zauważyłem, że znów potrzebuję celu, który zmotywuje mnie do solidnej pracypowiedział Jan Frodeno. – Takim celem jest start w fantastycznej imprezie jaką jest Challenge Roth, przy równie fantastycznych kibicach. Mam nadzieję, że zobaczę w lipcu wielu fanów. Po kontuzji będę bardzo ostrożny i jeśli pojawi się zagrożenie dla zdrowia zejdę z trasy. Ale mam nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy. Nawet nie chcę o tym myśleć. Nie mogę się doczekać wyścigu. Do zobaczenia na linii startu!

A tak wyglądał start Jana Frodeno podczas Ironman 70.3 Gdynia

Dyrektor wyścigu, Felix Walchshöfer, jest pewien, że Niemiec nie będzie żałował startu w Roth.

Trudno mi znaleźć słowa, które opiszą moją radość, że na linii startu w tym roku staną wszyscy poprzedni mistrzowie świata z Niemiec, którzy obecnie się ścigają. Jesteśmy zaszczyceni, że Frodo wybrał Rotha na swój powrótpowiedział Felix Walchshöfer.

Mocna lista startowa w Roth

Jan Frodeno, Patric Lange i Sebastian Kienle, to odwieczni rywale, którzy tym razem wystartują w Challnege Roth. To także trzej niemieccy mistrzowie świata. Na listach startowych jest także m.in. Sam Long, Maurice Clavel, Andi Böcherer. Wśród kobiet zobaczymy trzy zawodniczki, które przed rokiem stanęły na podium, w tym mistrzynie świata z Niemiec: Anne Haug i dwie Brytyjki: Laura Siddall i Fenell Langridg.

Dawid Majakowski
foto Challenge Roth

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X