Wiadomości

Jakub Czaja: Mamy z Michałem apetyty na wyższe miejsca

Michał Oliwa wywalczył podczas Pucharu Świata Pontevedra pierwsze punkty do rankingu olimpijskiego. Start zawodnika ocenia trener Jakub Czaja.

W Hiszpanii o przerwanie złej passy powalczył Michał Oliwa, który miał pecha m.in. podczas Pucharu Świata w Huatulco. Wówczas musiał przedwcześnie zejść z trasy. Powodem była przebita opona. Pierwszymi odczuciami zawodnik dzielił się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Miesiąc startów zakończony. W każdym pokazałem, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Najgorszym faktem jest złapanie laczka i brak możliwości sprawdzenia się na biegu na tych zawodach – pisał Michał Oliwa.

Pierwsze punkty do rankingu

Ostatecznie Michał Oliwa pokonał trasę, z wynikiem 1:49:33. Ten czas uplasował reprezentanta Polski na 29 miejscu. Tak wyglądał jego start w szczegółowych liczbach:

pływanie: 19:02 / T1: 1:08 / rower: 56:49 / T2: 00:33 / bieg: 32:04 / finisz: 1:49:33

Zrealizowane założenia

Po starcie Michała Oliwy poprosiliśmy o ocenę zmagań jego trenera, Jakuba Czai. Ten przyznał, że udało się zrealizować założenia dotyczące tych zawodów.

Start Michała na Pucharze Świata zakończył się realizacją założeń, czyli TOP 30 i zebraniem punktów do rankingu olimpijskiego. Po niedawno przebytej chorobie to wynik obecnie nas zadowalający.  Choć apetyty mamy na wyższe miejsca, które realnie są w zasięgu Michała. Teraz czekamy na kolejne starty – powiedział TriathlonLife.pl Jakub Czaja.

Michał Oliwa jest na liście startowej mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim. Oprócz niego awizowani do tej rywalizacji są m.in.: Tomasz Brembor, Maciej Bruździak, Mateusz Głuszkowski, Tomasz Marcinek, czy Kacper Stępniak.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Michał Oliwa Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X