Jahnz i Ochal wygrani w sprincie w Bydgoszczy i Borównie

Ostatnim akcentem zawodów Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska (Bydgoszcz – Borówno) była rywalizacja na dystansie sprinterskim.

W sobotę triathloniści walczyli na pełnym dystansie oraz 1/2IM. Tomaszowi Marcinkowi w debiucie na IM udało się złamać 9h. Ostatecznie wygrał z czasem 8:30:26. W niedzielę do walki stanęli zawodnicy w sprincie.

Wygrana Ochala

Prym wiedli zawodnicy z Bydgoszczy. Wygrał Paweł Ochal, który pokonał trasę w czasie 1:00:49. Wyprzedził drugiego bydgoszczanina Marcina Andrzejewskiego o 22 sekundy. Podium uzupełnił Adam Wieczorkowski z Gdańska. Zameldował się na mecie z wynikiem 1:01:43.

Potwierdzenie formy Jahnz

W rywalizacji kobiet kolejny raz z dobrej strony pokazała się Karolina Jahnz. Zawodniczka trenująca pod okiem Małgorzaty Otworowskiej pokonała trasę z wynikiem 1:05:28. Tym samym pokonała Angelikę Kowalską o 3:01, która powoli kończy sezon startowy. Na trzecim miejscu zameldowała się Wioleta Jarocka z rezultatem 1:10:47.