Jackie Hering poczuła krew Lucy Hall

To był emocjonujący wyścig w wykonaniu zawodniczek, które rywalizowały w Challenge Daytona. Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na ostatnim kilometrze.

Lucy Hall w sobotę podczas rywalizacji w Challenge Daytona na torze wyścigowym pokazała moc, ale tylko podczas pływania i na rowerze. Podczas biegu musiała uznać wyższość starszej o osiem lat Amerykanki Jackie Hering.

29-letnia Brytyjka wspólnie z Hiszpanką Sarą Perez Salą wyszły pierwsze z wody. Miały nieco ponad minutę przewagi nad trzecią Jodie Stimpson. Po około trzech minutach pojawiła się grupa pościgowa, w skład której wchodziły: Meredith Kessler, Rach McBride, Jackie Hering, India Lee, Lesley Smith i Laura Siddall.

Po mocnym pływaniu, mocny rower

Lucy Hall na rowerze powiększyła przewagę nad rywalkami. W T2 miała 3:38 przewagi, a 80 kilometrową trasę pokonała tego dnia najszybciej, w 1:53:54. Równie mocno na rowerze pojechała Lee, która była druga. Jej czas to 1:54:37. McBride była trzecia. Rożnica trzeciej i szóstej zawodniczki w T2 wynosiła zaledwie kilka sekund, ale strata do liderki wynosiła ponad pięć minut.

Kibice zadawali sobie pytanie czy to wystarczy Hall do zwycięstwa. Utrzymać prowadzenie udawało się Brytyjce do 17 kilometra. Na ostatnim doścignęła ją Hering, która po pięciu kilometrach biegu wysunęła się na drugie miejsce. Cisnęła. Na półmetku przewaga do liderki zmalała do 2:40. Hall dawała z siebie wszystko, próbując dobiec do mety jako pierwsza. Jednak w sobotę musiała uznać wyższość Amerykanki, która wyprzedziła ją na ostatnim kilometrze i wygrała o 23 sekundy. Hering przebiegła 18 kilometrów w 1:06:47. Trzeci na mecie zameldowała się Marjolaine Pierre, która pobiegła jeszcze szybciej niż zwyciężczyni. Czas francuski z tego etapu rywalizacji to 1:04:57.