Medale Polaków w mistrzostwach Europy w aquathlonie

Jednym z akcentów Multisportowych Mistrzostw Europy World Triathlon była walka o medale ME w aquathlonie. Kilkoro Polaków zdobyło medale w Hiszpanii.

W tych zawodach wystartowali juniorzy: Filip Glapa, Józefina Młynarska oraz grupa AG: Emil Bursiewicz, Monika Ożarowska, Aleksandra Bańbor, Monika Jadczak, Jacek Nogaj, Piotr Kurek, Artur Mieloch, Paweł Zbierajewski, Piotr Chołodowski, Kamil Zieliński, Michał Kostro oraz Jakub Brzóska.

Zawodnicy mieli do pokonania 1 km pływania oraz 5 km biegu. Temperatura wody wynosiła 19,2 stopni, odczuwalna – 20 stopni.

Trzy medale w AG

Ze srebrnego medalu w K25-29 cieszyła się Aleksandra Bańbor, która zameldowała się na mecie, z czasem 33:26.

pływanie: 12:42 / T2: 00:42 / bieg: 20:02 / finisz: 33:26

pływanie: 13:14 / T2: 00:49 / bieg: 21:22 / finisz: 35:24

Kategorię wiekową (M40-44) wygrał Piotr Kurek. Zameldowała się na mecie, z wynikiem 30:48.

Młynarska tuż za podium

Do rywalizacji o medale mistrzostw Europy w aquathlonie przystąpili też juniorzy. Józefina Młynarska otarła się o podium, kończąc wyścig na czwartym miejscu, z wynikiem 30:47. Do brązowego medalu zabrakło jej 11 sekund.

pływanie: 11:44 / T2: 00:42 / bieg: 18:22 / finisz: 30:47

Filip Glapa w rywalizacji juniorów wbiegł na metę, z czasem 27:34. To dało Polakowi dziewiąte miejsce.

Dzisiaj zawodnicy będą rywalizować w triathlonie na dystansie średnim. O godzinie 15:00 na trasę wyruszy elita mężczyzn, w tym Kacper Stępniak. Będzie on jedynym Polakiem startującym dzisiaj w Bilbao.