Wiadomości

IRONWOLF PL8H: Atak Wilka na rekord Ironman

Czy można dziś razem, w grupie kilkudziesięciu tysięcy pasjonatów sportu, obserwować bicie rekordu świata na koronnym dystansie triathlonu? Oczywiście, że tak! Robert Wilkowiecki zaatakuje w warunkach domowych wynik trzykrotnego Mistrza Świata Jana Frodeno.

Robert chce osiągnąć jeszcze jeden mistrzowski cel, czyli spektakularnie pobić własny oficjalny rekord Polski na dystansie Ironman, pokonując magiczną granicę ośmiu godzin. Żaden polski triathlonista wcześniej tego nie dokonał.

Kiedy Wilkowiecki wystartuje?

To niecodzienne wydarzenie odbędzie się 23 maja 2020 roku we Wrocławiu. Organizatorzy wydarzenia przewidują, że zgromadzi ono przed monitorami komputerów, tabletów, czy telefonów komórkowych kilkadziesiąt tysięcy ludzi pozytywnie zakręconych sportem. W trakcie bicia rekordu prowadzona będzie zbiórka funduszy na Fundację FizjoTRIterapia, której celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom oraz spełnianie ich marzeń o uprawianiu sportu. 

Inspiracją był Frodeno

Kilka tygodni temu aktualny Mistrz Świata Ironman Jan Fordeno ukończył dystans Ironman  w domu, osiągając czas 8:33:40. Teoretycznie 226 kilometrów wyścigu bez konkurentów, na niewielkiej przestrzeni, z wykorzystaniem jedynie małego basenu z przeciwprądem, stacjonarnego roweru i bieżni, jest znacznie trudniejsze, niż otwarta rywalizacja w plenerze, wspierana okrzykami tysięcy kibiców. Dlatego wyścig realizowany prawie w miejscu, stanowi niespotykane wyzwanie dla ciała i głowy sportowca.
– Wyczyn mistrza świata zainspirował mnie do pokonania magicznej granicy 8 godzin na pełnym dystansie i to w domu. Choć nigdy nie ukończyłem dowolnego triathlonu w takich warunkach – przyznaje Robert Wilkowiecki. – Oznaczyliśmy tą próbę bicia rekordu kodem PL8H, co oznacza „Polak zejdzie poniżej 8 godzin”. Mimo panujących od dwóch miesięcy ograniczeń wraz z moim trenerem tak dostosowaliśmy mój plan treningowy, by skutecznie realizować wyznaczone na sezon założenia treningu. Jestem w świetnej formie. Czuję, że zrealizuję ambitny cel, jakim jest pobicie aż dwóch rekordów – tłumaczy Robert Wilkowiecki, aktualny triathlonowy mistrz i rekordzista Polski.

Kiedy to się odbędzie?

Niecodzienne bicie rekordów będzie transmitowane na żywo na Facebooku. Start 23 maja o godzinie 9. Całość zmagań Roberta Wilkowieckiego komentował będzie Filip Szołowski – mistrz Polski, medalista mistrzostw świata w triathlonie i trener.
Wspierać go będą zawodnicy PRO i eksperci sportowi, m.in.: Alicja Tchórz, Agnieszka Jerzyk, Jerzy Górski, Czesław Lang, Henryk Charucki, Bartosz Huzarski, Paweł Korzeniowski, Henryk Szost, Marcin Białobłocki, Maciej Dowbor, Łukasz Grass, Kacper Adam, czy Sebastian Karaś. Nie obejdzie się też bez takich gwiazd filmu i estrady jak Karolina Gorczyca, Bartłomiej Topa, Sidney Polak, Tomasz Jachimek, aktywnie uprawiających triathlon lub jedną z jego dyscyplin.

Będzie można dołączyć do Wilka

Podczas jazdy na rowerze i biegu będzie każdy będzie mógł dołączyć do Roberta za pośrednictwem platformy Zwift. Będzie to doskonała sposobność na wirtualne sprawdzenie się w pojedynku z mistrzem. Transmisja z próby Wilkowieckiego będzie zrealizowana bardzo profesjonalnie. Widzowie obejrzą go z kilku kamer, na bieżąco będą też widzieć waty i prędkość generowaną podczas etapu kolarskiego, szybkość, z jaką biegnie oraz jego tętno na poszczególnych odcinkach.
– Gdybym ukończył ten start poniżej ośmiu godzin, będzie to znakomity driver dla mojej psychiki. Udowodnię sobie, że skoro jestem w stanie zrobić coś takiego w domowych warunkach, mogę to osiągnąć także podczas rywalizacji na trasie prawdziwego wyścigu. Jednak o tym przekonamy się, gdy już wszystko wróci do normy – dodaje mistrz Polski.

Kim jest Robert Wilkowiecki?

To czynny zawodnik elity triathlonu, wielokrotny reprezentant Polski na zawodach mistrzowskich organizacji Challenge Family oraz World Triathlon Corporation (IRONMAN). Jest liderem COLNAGO TRI Team i aktualnym mistrzem Polski na dystansie ½ Ironman. Wilkowiecki to rekordzista Polski na dystansie długim z czasem 8:06:45. Do tego jest dwukrotnym medalistą pucharu Polski w triathlonie, wielokrotnym mistrzem i medalistą mistrzostw Polski w pływaniu oraz reprezentantem kadry narodowej w pływaniu.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X