Wiadomości

Ironman powraca do Mont-Tremblant

Napływają dobre wieści w kontekście przyszłorocznego terminarzu zawodów IRONMAN. Po rocznej przerwie powraca jeden z najpopularniejszych wyścigów.

Organizatorzy zawodów Ironman w sezonie 2021 postanowili anulować wszelkie wydarzenia w Mont-Tremblant, zwracając opłaty startowe lub pozwalając zawodnikom na przepisanie na inny wyścig. W tym czasie pilnie pracowano nad renegocjacją umowy z ośrodkiem narciarskim Quebec, aby można było organizować tam kolejne edycje zawodów triathlonowych.

Znamy daty imprez

Wygląda na to, że rozmowy przyniosły pozytywny efekt. Ogłoszono, że Ironman 70.3 Mont-Tremblant odbędzie się 19 czerwca 2022 r., ale tuż przed rozpoczęciem rejestracji data została przesunięta o tydzień. Aktualnie to wydarzenie jest zaplanowane na 26 czerwca 2022 r. Wyścig 5150 odbędzie się dzień wcześniej, 25 czerwca.

Natomiast Ironman Mont-Tremblant odbędzie się 21 sierpnia 2022 roku.

Debiut zawodów 9 lat temu

Od pierwszych wyścigów, które odbyły się w Mont-Tremblant w 2012 roku, stały się jednymi z najpopularniejszych wydarzeń w kalendarzu Ironman. Mont-Tremblant było pierwszym miejscem, w którym odbyły się Mistrzostwa Świata Ironman poza Stanami Zjednoczonymi.  Było gospodarzem MŚ Ironman 70.3 w 2014 roku.

Przemek Schenk
foto: Ironman Mont Tremblant FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X