Wiadomości

Ironman po 10 latach wróci do Belgii

Organizatorzy poinformowali, że zawody spod szyldu Ironmana wracają po ponad 10 latach do Belgii. We wrześniu przyszłego roku odbędzie się Ironman 70.3 Knokke-Heist.

Impreza jest zaplanowana na 17 września 2023 roku. Dzień wcześniej odbędzie się też wyścig na dystansie olimpijskim – 5150.

Kultura triathlonu jest ściśle wpleciona w DNA naszej gminy – komentuje burmistrz Knokke-Heist, Piet De Groote. – Knokke-Heist z powodzeniem gościł wiele triathlonów na krótkim i średnim dystansie, a także  zawody triathlonowe dla naszego młodszego pokolenia. Więc dodanie wydarzenia Ironman 70.3 do naszego kalendarza wydaje się naturalnym, następnym krokiem. Z niecierpliwością czekamy na zorganizowanie niezapomnianego wydarzenia i czekamy na powitanie sportowców w naszym cudownym mieście, we wrześniu przyszłego roku – dodaje burmistrz.

Podekscytowanie organizatorów

Jedną z osób, która nie może doczekać się powrotu zawodów Ironman 70.3 do Belgii, jest Thomas Veje Olsen, dyrektor zarządzający Ironman Group na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Jesteśmy bardzo podekscytowani powrotem Ironman 70.3 w Belgii po kilkuletniej nieobecności. Już od jakiegoś czasu patrzymy na Knokke-Heist, dzięki rosnącej kulturze triathlonu, atrakcyjności wybrzeża i bliskim międzynarodowym powiązaniom podróżniczym. Belgia ma silną kulturę triathlonową i dumną historię wielu mistrzów Ironman. Najbardziej znani są byli mistrzowie świata Ironman, Frederik Van Lierde i Luc Van Lierde, a także Marino Vanhoenacker, Bart Aernouts i Tine Deckers, którzy również zdobyli tytuły na europejskich i światowych scenach – mówi Thomas Veje Olsen.

Przebieg trasy

Przemek Schenk
źródło: tri-today
foto: Ironman, Ironman Belgia Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X