IRONMAN Nowa Zelandia. Skrzypiec w TOP10. Wyniki Polaków

Obok rywalizacji na 1/2IM zawodnicy PRO oraz AG walczyli na pełnym dystansie. Na linii startowej zameldowało się także trzech reprezentantów Polski.

Kiedy zawodnicy startujący na dystansie o połowę krótszym na mecie popijali już piwo, w najlepsze trwała rywalizacja na pełnym dystansie. Na liście startowej było pięcioro Polaków. Jednak do rywalizacji przystąpiło trzech z nich. Najlepiej w tym gronie spisał się Łukasz Skrzypiec, który w kategorii wiekowej zajął dobre, ósme miejsce.

Przebieg wyścigu Skrzypca

Pływanie Łukaszowi zajęło niewiele ponad godzinę, a dokładnie 1:00:20. W T1 przebywał cztery minuty i 50 sekund. Część kolarską pokonał w czasie 5:00:20. Jechał ze średnią prędkością 35.96 km/h. T2 2:10. Ostatni etap wyścigu Łukasz Skrzypiec przebiegł w 3:20:52. Ostatecznie Polak pokonał trasę IM Nowa Zelandia w czasie 9:28:30. To mu dało ósme miejsce w kategorii wiekowej M30-34.

Gratulujemy wszystkim zawodników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych startach. Sezon 2020 dopiero się zaczyna. Więc jeszcze wiele przed nami, o ile koronawirus nie storpeduje sezonu.