Ironman Lanzarote. Bartosz Banach rozczarowany wynikiem

W Hiszpanii zawodnicy rywalizowali na pełnym dystansie, pod szyldem Ironmana. W rywalizacji PRO wystartował jeden Polak – Bartosz Banach.

Ironman Lanzarote to były najcięższe zawody w jakich brałem udział, było warto wystartować i ukończyć, dałem z siebie wszystko – powiedział TriathlonLife.pl po starcie Bartosz Banach.

Reprezentant Polski na Lanzarote stanął na starcie wśród takich zawodników jak Bart Aernouts, czy Mathias Petersen.

Szybki Duńczyk na pływaniu

Pierwszy z wody wyszedł Mathias Petersen (50:46). Tuż za Duńczykiem znajdował się Francisco Fernandez Cortes. Na trzecim miejscu znajdował się drugi z Hiszpanów, Ricardo Hernandez Marrero (50:50).

Bartosz Banach pokonał trasę pływacką z wynikiem 1:03:40. Tym samym tracił 12:54 do prowadzącego zawodnika.

Roszady na rowerze

Petersen prowadził do około 60 kilometra trasy kolarskiej, dopóki nie dogonił go Niemiec, Philipp Bahlke. Choć Duńczyk już po kolejnych 50 km odzyskał prowadzenie i nie oddał go aż do T2. Tym samym zameldował się w strefie zmian, z czasem 5:50:42. Miał nieco ponad jedną minutę przewagi nad Bahlke. Na trzecim miejscu znajdował się Kenneth Vandendriessche. Belg tracił do Petersena prawie sześć minut.

Banach zjawił się w T2 z czasem 6:43:08. To uplasowało Polaka na 23 miejscu.

Rozstrzygnięcia na biegu

Na biegu reprezentant Belgii przyśpieszył i odrabiał straty do Petersena. Dogonił go na 33 kilometrze i już nie wypuścił zwycięstwa z rąk. Kenneth Vandendriessche wbiegł na metę z czasem 8:39:56. Podium uzupełnili Mathias Petersen (8:42:45) oraz Philipp Bahlke (8:51:13).

Bartosz Banach wbiegł na metę z wynikiem 10:29:07. To dało Polakowi 20 miejsce.

Wynik nie jest szczytem moich marzeń. Ciężko mi teraz powiedzieć dlaczego tak wyszło. Na razie muszę odpocząć i na spokojnie przeanalizować wszystko – przyznał Banach.