Wiadomości

IRONMAN 70.3 Gdynia. Susie Cheetham kolejną gwiazdą

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to zawody rozpoznawalne na całym świecie, cieszące się doskonałą reputacją zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Już ponad 30 procent uczestników naszej imprezy pochodzi z zagranicy, a na liście startowej widnieją triathloniści z 51 krajów świata – mówi Michał Drelich, dyrektor imprezy.

Bardzo emocjonująco zapowiada się w tym roku walka o zwycięstwo. Organizatorom co roku udaje się zakontraktować zawodników ze ścisłej światowej czołówki. Nie inaczej będzie  w tym roku.  Do ogłoszonych wcześniej Nilsa Frommholda (GER), Daniło Sapunova (UKR) i Helle Frederiksen (DEN) dołącza Susie Cheetham. Utytułowana Brytyjka wielokrotnie stawała na podium zawodów IRONMAN 70.3 na całym świecie, dwukrotnie (2015, 2018) zdobywała 6. miejsce na Mistrzostwa Świata IRONMAN Kona na Hawajach.

W ubiegłorocznej edycji Enea IRONMAM 70.3 Gdynia wystartowała Daniela Ryf i ustanowiła rekord świata na dystansie IRONMAN 70.3. Poprzeczka powędrowała więc naprawdę wysoko. Od początku naszej przygody z IRONMAN podkreślamy, że naszą ambicją jest, by Gdynia była zaliczana do grona najlepiej organizowanych i najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych na świecie. To, że zawodnicy z całego świata, a wśród nich największe gwiazdy tej dyscypliny, wybierają Gdynię jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i daję nam siłę do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Mogę zapewnić, że nie spoczniemy na laurach i będziemy dążyć, by nasze zawody z roku na rok były jeszcze lepsze – mówi Michał Drelich.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X