Wiadomości

IRONMAN 70.3 Lombok. Kolejny debiut w 2020 roku

Obok Memphis w zbliżającym się sezonie pierwszy raz zawody Ironman 70.3 zawitają do Lombok. Znana jest data debiutu. Start na wyspie 4 lipca 2020 roku.

Stawka na tych zawodach będzie wysoka. Organizator oferuje 60 slotów na Mistrzostwa Świata w 2020 roku, IRONMAN 70.3 World Championship Taupo, Nowa Zelandia. Jest o co walczyć.

Czym jest Lombok?

Lombok jest indonezyjską wyspą, położoną w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Leży  między wyspami Bali i Sumbawa. Wyspa ma charakter wulkaniczny. Znajduje się tam trzeci pod względem wysokości wulkan Indonezji, Gunung Rinjani 3726 m n.p.m. Stanowi główną atrakcję wyspy.

Jaką zawodnicy pokonają trasę?

Triathloniści będą musieli tradycyjnie pokonać 1,9 kilometra pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 kilometra biegu. Pływanie odbywa się na jednej pętli w wodzie Oceanu Spokojnego. Początek i koniec części pływackiej jest zlokalizowana przy Holiday Resort Lombok.

IM70.3Lombok

Zobacz też:

IM 70.3 Marrakesh. Wiele niedociągnięć organizacyjnych

Trasa rowerowa jest zaplanowana wzdłuż wybrzeża.  Sportowcy zjeżdżają z T1 w Holiday Resort Lombok. Kierują się wzdłuż Raya Senggigi Road w kierunku miasta Mataram. Zawodnicy zawracają przed międzynarodowym lotniskiem w Lombok. Tę samą trasą triathloniści wracają do T2.

IM70.3Lombok

Na końcu będą do pokonania dwie pętle biegowe. Z Holiday Resort zawodnicy pobiegną w kierunku Senggigi. Droga jest kręta. W samym Sengigi następuje nawrotka. Meta jest usytuowana bezpośrednio na plaży w bujnych i tropikalnych ogrodach kurortu.

Przemysław Schenk
foto: Ironman

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X