Wiadomości

Ironman 70.3 Lanzarote. Zwycięska pogoń Bergere

Ależ to był wyścig! Dużo emocji było podczas wyścigu PRO mężczyzn podczas zawodów na Lanzarote. Na starcie nie zabrakło też reprezentanta Polski.

W gronie faworytów znajdowało się kilka ciekawych nazwisk. Warto wymienić m.in.: Davida Mcnamee, Floriana Angerta, czy Barta Aernoutsa. Na liście startowej znajdował się też zwycięzca Challenge Gdańsk – James Teagle. Na starcie zameldował się też podopieczny Bogumiła Głuszkowskiego – Robert Czysz, dla którego to było otwarcie sezonu 2022.

Zacięte pływanie

Już na pierwszym etapie wyścigu było ciekawie. Pierwszy z wody wyszedł Francuz Pierre le Corre z czasem 21:44. Tuż za nim znajdował się Kyle Smith. Na trzecim miejscu znajdował się Florian Angert ze stratą czterech sekund do prowadzącego zawodnika.

Robert Czysz wyszedł z wody z wynikiem 24:17. To dało Polakowi 23 miejsce. Tracił do pierwszego Francuza 2:33.

Dobry rower Smitha

Po pierwszych kilometrach etapu kolarskiego prowadzenie objął Australijczyk Kyle Smith. Choć tuż za nim jechał Clement Mignon. Po 44 kilometrach mieli nad resztą rywali prawie dwie minuty przewagi.

Udało się Australijczykowi zameldował się w T2 na pierwszym miejscu, choć tuż za nim znajdował się Mignon. Na trzecim miejscu etap kolarski zakończył drugi z Francuzów, Leon Chevalier, który do Smitha tracił 1:30.

Robert Czysz zszedł z trasy na etapie kolarskim.

Rozstrzygnięcia na biegu

Na biegu Smithowi udało się urwać od rywali o 18 sekund. Po 15 kilometrach wyprzedzał Leo Bergere o 26 sekund. Clement Mignon trochę spuścił z tonu, zajmując trzecie miejsce, tracąc do Australijczyka blisko minutę.

Jednak Bergere nie poddawał się i na ostatnich kilometrach postanowił zaatakować. Dogonił Smitha po 17,5 kilometrach. Już do mety nie oddał prowadzenia.

Tym samym Leo Bergere cieszył się ze zwycięstwa, wbiegając na metę z wynikiem 3:55:44. Kyle Smith stracił do zwycięzcy 26 sekund. Podium uzupełnił Florian Angert z rezultatem 3:57:37.

TOP5 PRO mężczyzn Ironman 70.3 Lanzarote

  1. Leo Bergere (FRA) – 3:55:44
  2. Kyle Smith (AUS) – 3:56:11
  3. Florian Angert (GER) – 3:57:37
  4. Clement Mignon (FRA) – 3:58:56
  5. Leon Chevalier (FRA) – 3:59:25

Przemek Schenk
foto: Leo Bergere FB

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X