Ironman 70.3 Gdynia. Ostra rywalizacja w AG WYNIKI
Najszybszy okazał się Brytyjczyk Ian Demspey, który zameldował się na mecie z czasem 4:12:13. W rywalizacji kobiet zwycięsko wyszła reprezentantka Niemiec, Johanna Geise (4:50:57).
Wielu emocji dostarczyła nam rywalizacja PRO, lecz zawodnicy AG nie pozostali dłużni. Nie zabrakło dobrych wyników oraz licznych wygranych Polaków w kategoriach wiekowych. Najlepszym z Polaków był Kasper Tochowicz, który ustąpił jedynie zwycięskiemu Brytyjczykowi, Ianowi Dempseyowi. Jedną z zawodniczek, które dobrze się zaprezentowały, to Alicja Pyszka-Bazan, która zajęła trzecie miejsce wśród kobiet oraz wygrała K25-29. Dodatkowo to jest jej drugi udany start w ciągu dwóch dni. Wczoraj wygrała w sprincie w Gdyni.
Szczegółowe wyniki TOP3 poszczególnych AG:
Kategoria M18-24
- Maciej Ogrodnik / pływanie: 28:14 / T1: 2:25 / rower: 2:21:51 / T2: 3:22 / bieg: 1:22:07 / finisz: 4:17:59
- Bartosz Sarbak / pływanie: 29:49 / T1: 3:39 / rower: 2:29:20 / T2: 3:50 / bieg: 1:29:08 / finisz: 4:35:45
- Karol Kozak / pływanie: 29:30 / T1: 6:42 / rower: 2:22:51 / T2: 3:56 / bieg: 1:33:34 / finisz: 4:36:32
Kategoria M25-29
- Kasper Tochowicz / pływanie: 29:17 / T1: 2:44 / rower: 2:17:21 / T2: 3;33 / bieg: 1:20:10 / finisz: 4:13:04
- Tomasz Słupik / pływanie: 28:15 / T1: 2:30 / rower: 2:25:50 / T2: 4:02 / bieg: 1:23:28 / finisz: 4:24:05
- Jan Popławski / pływanie: 27:58 / T1: 2:46 / rower: 2:21:47 / T2: 3:58 / bieg: 1:31;10 / finisz: 4:27:39
Kategoria M30-34
- Robert Mrozek / pływanie: 27:55 / T1: 2;47 / rower: 2:28:05 / T2: 3:45 / bieg: 1:27:50 / finisz: 4:30:22
- Jakub Birecki / pływanie: 33:57 / T1: 2;44 / rower: 2:25:02 / T2: 4:05 / bieg: 1:34:19 / finisz: 4:40:06
- Maciej Cerebak / pływanie: 31:49 / T1: 2:57 / rower: 2:33:52 / T2: 3:38 / bieg: 1:29:27 / finisz: 4:41:13
Kategoria M35-39
- Ian Dempsey (GBR) / pływanie: 27:17 / T1: 3:54 / rower: 2:17:12 / T2: 4;12 / bieg: 1:19:38 / finisz: 4:12:13
- Paweł Reszke / pływanie: 31:06 / T1: 2:33 / rower: 2:18:17 / T2: 3:26 / bieg: 1:23:47 / finisz: 4:19:09
- David Michael (GER) / pływanie: 29:50 / T1: 3:37 / rower: 2:18:12 / T2: 3:53 / bieg: 1:30:44 / finisz: 4:26:16
Kategoria M40-44
- Matthew Pointon (GBR) / pływanie: 32:19 / T1: 5:24 / rower: 2:26:39 / T2: 3:32 / bieg: 1:20:51 / finisz: 4:28:44
- Nicolas Cougot / pływanie: 31:26 / T1: 3:56 / rower: 2:27:34 / T2: 2:27 / bieg: 1:23:24 / finisz: 4:28:46
- Philipp Strolz (AUT) / pływanie: 32:14 / T1: 3:41 / rower: 2:21:32 / T2: 2:55 / bieg: 1:32:15 / finisz: 4:32:36
Kategoria M45-49
- Peter Havas (HUN) / pływanie: 37:13 / T1: 3:50 / rower: 2:16:54 / T2: 3:51 / bieg: 1:28:55 / finisz: 4:30:43
- Bartłomiej Trzebiński / pływanie: 32:13 / T1: 3:03 / rower: 2:28:16 / T2: 2:30 / bieg: 1:27:30 / finisz: 4:33:31
- Marcin Markiewicz / pływanie: 30:54 / T1: 2:59 / rower: 2:28:28 / T2: 2:30 / bieg: 1:35:53 / finisz: 4:40:43
Kategoria M50-54
- Christopher Vosloo (RSA) / pływanie: 32:37 / T1: brak wyniku / rower: brak wyniku / T2: brak ywniku / bieg: 1:28:56 / finisz: 4:33:29
- Krzysztof Sarapuk / pływanie: 33:30 / T1: 4:00 / rower: 2:32:13 / T2: 3:49 / bieg: 1:29:44 / finisz: 4:43:15
- Dirk-Oliver Beyer (GER) / pływanie: 30:51 / T1: 3:01 / rower: 2:28:45 / T2: 2:51 / bieg: 1:42:11 / finisz: 4:47:39
Kategoria M55-59
- Peter Uhl (GER) / pływanie: 32:40 / T1: 3:21 / rower: 2:42:13 / T2: 2:09 / bieg: 1:34;27 / finisz: 4:54:50
- Jarosław Grzelec / pływanie: 32:31 / T1: 3:38 / rower: 2:37:40 / T2: 4:18 / bieg: 1:36:53 / finisz: 4:54:59
- Robert Krzak / pływanie: 40:21 / T1: 4:05 / rower: 2:44:59 / T2: 3:12 / bieg: 1:27:01 / finisz: 4:59:38
Kategoria M60-64
- Dariusz Drapella / pływanie: 35:50 / T1: 3:33 / rower: 2:47:25 / T2: 2:41 / bieg: 1:53:13 / finisz: 5:22:41
- Zbigniew Glinkowski / pływanie: 39:26 / T1: 5:16 / rower: 2:48:40 / T2: 4:10 / bieg: 1:46:57 / finisz: 5:24:29
- Andrzej Pawłowski / pływanie: 45:20 / T1: 4:07 / rower: 2:50:23 / T2: 2:22 / bieg: 1:46:52 / finisz: 5:29:04
Kategoria K18-24
- Johanna Geise (GER)/ pływanie: 30:03 / T1: 3:56 / rower: 2:39:55 / T2: 5:01 / bieg: 1:32:02 / finisz: 4:50:57
- Ewa Brzeska / pływanie: 37:43 / T1: 4:37 / rower: 2:52:34 / T2: 4:57 / bieg: 1:54:43 / finisz: 5:34:34
Kategoria K25-29
- Alicja Pyszka-Bazan / pływanie: 28:53 / T1: 3:21 / rower: 2:45:03 / T2: 4:34 / bieg: 1:33:17 / finisz: 4:55:07
- Izabela Janusz / pływanie: 32:37 / T1: 3:19 / rower: 2:37:06 / T2: 4:46 / bieg: 1:42:11 / finisz: 4:59:58
- Aleksandra Grochowska / pływanie: 32:42 / T1: 3:52 / rower: 2:44:59 / T2: 4:24 / bieg: 1:44:33 / finisz: 5:10:30
Kategoria K30-34
- Aleksandra Kieda / pływanie: 39:54 / T1: 3:00 / rower: 2:46:00 / T2: 4:29 / bieg: 1:47:45 / finisz: 5:21:08
- Christina Hollstein (GER) / pływanie: 41:16 / T1: 3:52 / rower: 2:58:05 / T2: 5:12 / bieg: 1:55;41 / finisz: 5:44:06
- Marta Naczyk / pływanie: 50:07 / T1: 4:48 / rower: 3:03:14 / T2: 5:16 / bieg: 1:45:39 / finisz: 5:49:03
Kategoria K35-39
- Maria Hajnos-Małecka / pływanie: 33:09 / T1: 3:28 / rower: 2:49:09 / T2: 4:24 / bieg: 1:39:05 / finisz: 5:09:14
- Nadine Schymski (GER) / pływanie: 31:55 / T1: 4:15 / rower: 2:50:42 / T2: 3:42 / bieg: 1:50:03 / finisz: 5:20:36
- Alinka Klosowicz / pływanie: 33:27 / T1: 3:28 / rower: 2:56:27 / T2: 2:54 / bieg: 1:48:36 / finisz: 5:24:51
Kategoria K40-44
- Grażyna Bury (GER) / pływanie: 37:28 / T1: 3:01 / rower: 2:33:20 / T2: 3:10 / bieg: 1:37:44 / finisz: 4:54:42
- Sandra Cummerow (GER) / pływanie: 28:27 / T1: 3:03 / rower: 2:47:36 / T2: 2:40 / bieg: 1:42:31 / finisz: 5:04:17
- Magdalena Jączyk / pływanie: 40:25 / T1: 5:14 / rower: 2:46:06 / T2: 3:17 / bieg: 1:38:08 / finisz: 5:13:10
Kategoria K45-49
- Julita Sikora / pływanie: 37:58 / T1: 3:10 / rower: 2:41:45 / T2: 3:06 / bieg: 1:42:46 / finisz: 5:08:45
- Emma Bexson (GBR) / pływanie: 32:59 / T1: 5:35 / rower: 2:44:37 / T2: 4:18 / bieg: 1:46:26 / finisz: 5:13:54
- Ashley Walton (RSA) / pływanie: 57:41 / T1: 6:31 / rower: 2:56:49 / T2: 5:23 / bieg: 2:22:37 / finisz: 6:29:01
Kategoria K50-54
- Ulrika Berglund (SWE) / pływanie: 34:54 / T1: 4:24 / rower: 2:49:08 / T2: 3:08 / bieg: 1:52:06 / finisz: 5:23:40
- Tanja Hahn (GER) / pływanie: 29:42 / T1: 3:14 / rower: 2:53:04 / T2: 3:05 / bieg: 2:00:56 / finisz: 5:30:00
- Beata Jarmołowicz / pływanie: 44:01 / T1: 3:43 / rower: 2:52:20 / T2: 3:25 / bieg: 1:55:57 / finisz: 5:39:26
Kategoria K55-59
- Betina Flade (DEN) / pływanie: 43:20 / T1: 6:25 / rower: 3:09:55 / T2: 7:02 / bieg: 2:07:27/ finisz: 6:14:09
Kategoria K60-64
- Liz Wild (GBR) / pływanie: 42:59 / T1: 8:45 / rower: 3:35:17 / T2: 3:42 / bieg: 2:22:32 / finisz: 6:53:14
Przemek Schenk
foto: materiały prywatne