Ironman 70.3 Dubaj. Zwycięskie rozpoczęcie sezonu Pyszki-Bazan

Nie tylko Marten van Riel może cieszyć się z osiągniętego wyniku podczas dzisiejszych zawodów w Dubaju. Dobrze wspominać ten start będzie mogła też Alicja Pyszka-Bazan.

Podopieczna Marcina Florka podobnie jak w zeszłym roku sezon zaczęła w Dubaju. W sezonie 2021 zajęła trzecie miejsce w K25-29 z czasem 4:44:41. Tym razem znacznie poprawiła wynik.

Dobre pływanie

Już na etapie pływackim Polka pokazała się z dobrej strony, pokonując go w 26:31. Tym samym ustępowała jedynie Kristinie Kochetkovej o 2:01. Na trzecim miejscu znajdowała się Dunka Cecilie Salskov Jensen z wynikiem 27:56.

Już po 22 kilometrach trasy kolarskiej Pyszka-Bazan zredukowała stratę do prowadzącej do 16 sekund. Jednocześnie miała 3:35 przewagi nad Cecilie Salskov Jensen. Polce udało się dogonić rywalkę po kolejnych 23 km. Ten stan nie zmienił się już do T2.

Alicja Pyszka – Bazan zameldowała się w strefie zmian z czasem 2:47:38. Miała jedynie cztery sekundy przewagi nad Kochetkovej. Na trzecim miejscu znajdowała się Dunka Cecilie Salskov Jensen, która do Polki traciła niecałe siedem minut.

Utrzymanie prowadzenia

Od samego początku etapu biegowego Pyszka-Bazan zaatakowała i po pierwszych czterech kilometrach jej przewaga nad rywalką wzrosła do 1:24. Trzecia Daria Chunareva traciła dziewięć minut do Polki.

Podopieczna Marcina Florka nie oddała już prowadzenia, sukcesywnie powiększając jeszcze przewagę nad Kristiną Kochetkovą. Ostatecznie Alicja Pyszka-Bazan wbiegła na metę z wynikiem 4:18:53.

Tym samym okazała się najszybszą kobietą AG OPEN oraz wygrała K25-29.  Wyprzedziła Kochetkovą o 10:15. Podium uzupełniła Daria Chunareva z rezultatem 4:34:04.