Wiadomości

Ironman 70.3 Bahrajn. I u kobiet padł rekord świata

Rreprezentantki Wielkiej Brytanii zdominowały rywalizację PRO kobiet.  Zajęły pierwsze cztery pozycje! Zwyciężczyni ustanowiła nieoficjalny rekord świata na tym dystansie. 

Zwyciężyła Holly Lawrence z czasem 3:52:51. Wyprzedziła Jodie Stimpson o 2:18, a trzecią Claire Hann o dwie minuty i 23 sekundy. Na czwartym miejscu znalazła się Lucy Hall (3:59:40). Dopiero na piątym miejscu jest reprezentantka innego kraju. Brazylijka Pamella Oliveira zameldowała się na mecie z czasem 4:00:11. Na liście startowej Ironman 70.3 Bahrajn widniała też Joanna Sołtysiak, ale nie stanęła do rywalizacji.

Lawrence ustanowiła rekord

Brytyjka Holly Lawrence przepłynęła pierwszą część trasy w 23:06. To był trzeci wynik. Wyszła z wody za Lucy Hall oraz Pamellą Oliveirą. W T1 spędziła 1:50. Wówczas znalazła się już na drugiej pozycji. Przed nią była tylko Hall. Trasę kolarską pokonała w 2:29:19. Jechała ze średnią prędkością 43.47 km/h. To był czwarty czas wśród kobiet.

Zobacz też:

Ironman 70.3 Bahrajn. Nowy rekord świata Blummennfelta


Po rowerze traciła dwie sekundy do rodaczki Indii Lee, a wyprzedzała Szwedkę Lisę Norden o sekundę. Z T2 wybiegała już jako pierwsza. Zawdzięczała to szybkiej strefie zmian, która zajęła jej 1:58. Jako jedyna przebrnęła przez T2 poniżej dwóch minut. Ostatni etap rywalizacji Brytyjka przebiegła w 1:21:35. Jej średnia prędkość biegowa wynosiła 3:52 min/km. Tym samym pokonała całą trasę w 3:52:51, co jest nieoficjalnym rekordem świata. 

Przemysław Schenk
foto: Holly Lawrence/FB

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X