Ironman 70.3 Bahrajn. Dobre wyniki polskich AG

Obok Jacka Krawczyka oraz Miłosza Sowińskiego W Bahrajnie startowała spora grupa polskich AG. Kilku z nich osiągnęło znakomite rezultaty. Niektórzy plasowali się w czołówce, a nawet wygrywali kategorie wiekowe.

Małgorzata Chojnacka wygrała rywalizację w K50-54. Pierwszy etap zmagań przepłynęła z trzecim czasem, 37:54. Następnie spędziła 3:38 w T1. Trasę rowerową pokonała z drugim rezultatem. Zajęło to jej 2:33:28. Jechała ze średnią prędkością 35.19 km/h. W drugiej strefie zmian spędziła 3:37. Była najszybsza na ostatniej części trasy. Przebiegła ją w czasie 1:49:58. W rezultacie Małgorzata Chojnacka przekroczyła linię mety w czasie 5:08:33.

Bielik i Czarnożyński na podium

Oprócz Chojnackiej jeszcze dwóch Polaków zajęło miejsca w czołowej trójce kategorii wiekowych. Patryk Bielik zajął trzecią lokatę w M25-29. Pokonanie całej trasy zajęło mu 4:09:15. Do zwycięskiego Brytyjczyka Toma Walkera stracił 1:10.

Drugi z Polaków Aleksander Czarnożyński znalazł się na drugim miejscu w M55-59. Zameldował się na mecie z czasem 4:33:41. Do zwycięstwa w kategorii wiekowej zabrakło reprezentantowi Polski 4:45.