IRONAMN 70.3 Nicea. Najlepsza Magdalena Lenz. WYNIKI Polek

1973 zawodniczki widniały na listach startowych IRONMAN 70.3 World Championship w Nicei. Wśród nich 40 triathlonistek PRO. Najszybsza wśród najlepszych po raz piąty na tym dystansie okazała się Daniela Ryf, ze Szwajcarii.

Daniela Ryf wygrywa w Nicei w pięknym stylu

W kategorii PRO tylko jedna Polka startowała. Ewa Komander zajęła 28 miejsce.

Mocna rywalizacja w K30

Na listach AG zapisanych było 18 biało-czerwonych. Najlepsza okazała się tego dnia Magdalena Lenz, która była dziewiąta open w AG i piąta w kategorii wiekowej K30. Jej czas na mecie 5:00:19. Do medalu Polce zabrakło trzech i pół minuty. W przypadku naszej zawodniczki pasuje powiedzenie, że triathlonu nie wygrywa się pływaniem, ale można go przegrać. I trochę tak było w przypadku Magdy, która stratę po pływaniu, jej czas 35:03, zaczęła odrabiać na rowerze. Po drugiej części rywalizacji była już na 13 miejscu. Rower przejechała w czasie 2:56:03, co tego dnia w tej kategorii wiekowej było jednym z lepszych wyników. Lenz poprawiła jeszcze na bieganiu. Ma każdym pomiarze czasu była coraz wyżej, aż ostatecznie ukończyła zawody na piątym miejscu.

W tej samej kategorii wiekowej rywalizowała Anna Lechowicz, która zajęła 12 miejsce. Open AG była 39. Ania przed zawodami przyznał, że najważniejszy jest dla niej start na Hawajach, w połowie października, na pełnym dystansie, a w Nicei planowała dobrze się bawić.

– Mam bardzo pozytywne nastawienie – powiedziała TriathlonLife.pl Anna Lechowicz. – To są przecudowne chwile. Pragnę się nimi cieszyć oraz całą atmosferą mistrzostw, spotkaniem z ludźmi i oprawą. To wielki przywilej brać udział w takich zawodach. Z pewnością wspomnienia pozostaną w moim sercu na wieki.

Cztery Polki w 30

Czas Lechowicz na mecie to 5:09:49. Po pływaniu była 114. Na rowerze odrobiła prawie 100 pozycji i awansowała na 18. Kolejne sześć poprawiła podczas biegu. W pierwszej 30 w tej kategorii wiekowej zameldowała się także Ewelina Wołos, która z czasem 5:15:50 zajęła 22 miejsce. 21 miejscem na świecie może pochwalić się Izabela Sobańska, która startowała w najmłodszej kategorii i zajęła 21 miejsce z czasem 5:23:21.

Już żadnej innej Polce nie udało się uplasować wśród 30 najlepszych na świecie w kategorii wiekowej. Wszystkim jednak gratulujemy pięknej walki z rywalkami i własnymi słabościami. Jesteście mistrzyniami.