Wiadomości

Indoor Triathlon Gdynia. Wygrana Sawiełajca i Kalinowskiej-Biegały

Na obiektach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni zawodnicy rywalizowali w ramach pierwszych tegorocznych zawodów cyklu Indoor Triathlon Series.

W kilku falach uczestnicy zawodów mieli do przepłynięcia w basenie 600 metrów. Następnie mieli prosto z wody przebiec na halę sportową, gdzie na rowerkach spinningowych musieli pokonać 15 kilometrów. Zwieńczeniem rywalizacji było przebiegnięcie na bieżni mechanicznej 3 km.

Dla zdecydowanej większości naszych uczestników to wyśmienita zabawa, a jednocześnie miły przerywnik od treningu. Z pewnością popularność triathlonu pod dachem wynika z oryginalnej formuły – mówił przed zawodami Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution.

Sawiełajc najszybszy

Ze zwycięstwa mógł cieszyć się Jakub Sawiełajc. Pokonanie trasy zajęło mu 41:00.

Po zapoznaniu się z zawodami typu Indoor triathlon w Gdyni w ubiegłym roku, wiedziałem, że wrócę na nie w kolejnym sezonie. Rok temu zająłem chyba 4 czy 5 miejsce. Cieszę się, że tym razem udało się stanąć na najwyższym stopniu podium. Rewelacyjna organizacja, mocni rywale i duże zmęczenie w tym przypadku, w krótkim czasie sprawiają, że wystartuję tu jeszcze nie raz – mówił Jakub Sawiełajc, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Nad drugim Łukaszem Sosnowskim miał 1:22 przewagi.

Jestem dość zadowolony z tego startu. W końcu udało mi się trochę “odczarować” pływanie. Do tego nieco lepiej pojechałem na rowerze i tylko bieganie było o 16 sekund wolniej niż rok wcześniej. Żałuję, że przez problemy techniczne szanse na podium stracił Tomek Spaleniak. Jestem pewny, że gdybyśmy biegli z trenerem “ramę w ramię”, to również mój czas biegu mógłby wyglądać lepiej. Niemniej, traktuję tę imprezę jako sprawdzian i w tym roku biorę za dobrą prognozę przed sezonem. W tej formule doceniam też możliwość spotkania ze znajomymi – dzielił się przemyśleniami ze startu Łukasz Sosnowski, dla TriathlonLife.pl.

Podium uzupełnił Paweł Iskra (43:06).

TOP5 mężczyzn

  1. Jakub Sawiełajc – 41:00
  2. Łukasz Sosnowski – 42:22
  3. Paweł Iskra – 43:06
  4. Tomasz Spaleniak – 43:21
  5. Dawid Jankowski – 43:21

Zwycięska Kalinowska-Biegała

Najlepszą wśród zawodniczek okazała się Marta Kalinowska-Biegała, z wynikiem 48:06. Była szybsza od Moniki Pieniążkiewicz o 1:54.

Udział w zawodach triathlonowych to wielkie przeżycie, a ukończenie nawet najkrótszego dystansu dla wielu amatorów łączy się z lękiem, strachem i pytaniami, jak poradzić sobie w trzech różnych dyscyplinach. Dzięki takim zawodom rozgrywanym w troszkę innej formie, gdzie pływanie odbywa się na pływalni, rower dostajemy stacjonarny i bieg jest na bieżni możemy stawiać pierwsze kroki, spróbować sił, sprawdzić charakter i co najważniejsze dobrze się bawić. Osobiście lubię startować w triathlonie. Daje mi ogromną satysfakcję, jak pokonuję każdy etap zawodów by dotrzeć na metę i mówiąc kolokwialnie, dostać zastrzyk endorfin, które napływają do organizmu. Tego uczucia spełnienia, satysfakcji, rozładowania stresu, nie da się opisać polecam każdemu, warto spróbować – przyznawała Monika Pieniążkiewicz, dla Triathlonlife.pl.

Podium uzupełniła Kinga Lorek – 50:25.

Impreza jest bardzo fajnym urozmaiceniem, żeby w zimę móc wystartować w triathlonie. Bardzo fajne zawody i świetna atmosfera. Ja bardziej ten start potraktowałam jako ciężki trening i sprawdzenie, w jakim miejscu jestem przed zbliżającym się sezonem. Jestem zadowolona z osiągniętego wyniku jak na ten moment przygotowań – przyznała Kinga Lorek, dla TriathlonLife.pl.

TOP5 kobiet

  1. Marta Kalinowska-Biegała – 48:06
  2. Monika Pieniążkiewicz – 50:00
  3. Kinga Lorek – 50:25
  4. Natalia Syryca – 51:41
  5. Katarzyna Krupiak – 53:18

W ramach Indoor Triathlon Series 2023 oprócz już rozegranych zawodów w Gdyni odbędą się także zawody w Piasecznie na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji (26 lutego) oraz w Warszawie na obiektach Centrum Rekreacyjno – Sportowego Bielany (12 marca).

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X