Wiadomości

Indoor Triathlon Gdynia już w tę niedzielę

Już w tę niedzielę (5 lutego) na obiektach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędą się pierwsze tegoroczne zawody w ramach cyklu Indoor Triathlon Series.

Ponad 160 zawodników stanie do rywalizacji w triathlonie pod dachem. Możliwe jest jeszcze zgłoszenie sztafet. Dostępna pula pakietów na Indoor Triathlon Gdynia wyprzedała się już kilka tygodni temu. Impreza cieszy się dużą popularnością. Dla miłośników triathlonu to jedna z niewielu okazji, by wziąć udział w rywalizacji w swojej ukochanej dyscyplinie w środku zimy.

Dystans do pokonania

Etap pływacki o długości 600 m zawodnicy pokonają w basenie. Następnie prosto z wody przebiegną na halę sportową, gdzie na rowerkach spinningowych przejadą kolejne 15 km, a na sam koniec przebiegną 3 km na bieżni mechanicznej.

Dla zdecydowanej większości naszych uczestników to wyśmienita zabawa, a jednocześnie miły przerywnik od treningu. Z pewnością popularność triathlonu pod dachem wynika z oryginalnej formuły – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution.

Sztafeta nowością

Zawodnicy startują w seriach po 16 osób, co 45 minut. Rejestracja indywidualna jest już zamknięta, ale można jeszcze zgłosić 3-osobową sztafetę. Będzie to również możliwe na miejscu, w biurze zawodów.

To nowość w programie Indoor Triathlon Series. W sztafecie jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie – mówi Michał Drelich.

W ramach Indoor Triathlon Series 2023 oprócz zawodów w Gdyni odbędą się także zawody w Piasecznie na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji (26 lutego) oraz w Warszawie na obiektach Centrum Rekreacyjno – Sportowego Bielany (12 marca).

Każdy uczestnik zawodów, w ramach pakietu startowego, otrzymuje pamiątkowy czepek z logo imprezy, a także medal na mecie.

materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X