IM Tulsa. Kolejny pokaz siły Ryf

Obok rywalizacji PRO mężczyzn do walki w Ironman Tulsa przystąpiły zawodniczki. Czy tym razem uda się po raz kolejny zwyciężyć utytułowanej Szwajcarce Danieli Ryf?

Niespodziewanie pierwsza z wody wyszła Brazylijka Pamella Oliveira. Pokonała ten etap rywalizacji w 51:01. Daniela Ryf traciła do niej 1:20. Na trzecim miejscu plasowała się Amerykanka Kelsey Withrow (52:23).

Dominacja Ryf

Na trasie rowerowej Daniela Ryf objęła prowadzenie i zaczęła budować przewagę nad resztą stawki. Po zjechaniu do T2 miała 15:29 przewagi nad Amerykanką Skye Moench. Na trzecim miejscu plasowała się Brytyjka Kimberley Morrison (5:49:11).

Utrzymanie przewagi

Daniela Ryf spokojnie utrzymała własne tempo nad resztą zawodniczek. W efekcie pojawiła się na mecie z czasem 8:40:34. Miała 5:01 przewagi nad Katriną Matthews, a podium uzupełniła Skye Moench z wynikiem 8:47:45.