IM 70.3 Los Cabos. Komander druga!

W Meksyku odbyły się zawody Ironman 70.3 Los Cabos. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski, czyli Ewy Komander oraz Tomasza Szali. Oboje skończyli w czołówce rywalizacji zawodników PRO.

W rywalizacji kobiet PRO zwyciężyła Australijka Mirinda Carfrae. Skończyła zawody z czasem 4:31:36. Tym samym pokonała Ewę Komander (4:36:13) oraz Meksykankę Adrianę Carreno Cruz (4:42:18).

Przebieg wyścigu Komander

Podopieczna Rafała Medaka przepłynęła pierwszy etap wyścigu w 28:22. W T1 spędziła 1:38. Przejechała trasę rowerową w czasie 2:31:54. Jechała ze średnią prędkością 35,35 km/h. W drugiej strefie zmian spędziła 1:35. Ostatni etap biegła ze średnią 4,26 min/km. Tym samym przebiegnięcie części biegowej zajęło jej 1:32:45. W rezultacie Ewa Komander pokonała całą trasę w czasie 4:36:13.

Tomasz Szala

Najszybszym mężczyzną okazał się reprezentant Kanady Lionel Sanders z wynikiem 3:44:06. Okazał się lepszy od Meksykanina Francisco Serrano (3:54:01). Podium uzupełnił reprezentant USA Robbie Deckard (3:54:36). Wyprzedził Tomasza Szalę o cztery minuty i 16 sekund.

Rywalizacja Szali

Tomasz Szala etap pływacki pokonał w 25 minut i 12 sekund. Następnie spędził w T1 1:31. Potem wsiadł na rower. Część kolarską pokonał w 2:08:57. Jechał ze średnią prędkością 41,65 km/h. W T2 spędził 1:11. Trasę biegową pokonał w 1:22:03, biegnąc średnio 3,55 min/km. Tomasz Szala przekroczył linię mety z czasem 3:58:52.