Puchar Europy Juniorów. Świetny start Kamila Kulika

W Hiszpanii rywalizowano w ramach Pucharu Europy Juniorów. Na starcie zameldowało się trzech reprezentantów Polski.

Na te zawody pojechali: Kamil Kulik, Marcel Kozaczkiewicz oraz Jan Chrzanowski. Cała trójka startowała tydzień temu w Portugalii. Wówczas najlepiej z nich wypadł Kulik, który zajął 27 miejsce z czasem 1:00:17. Chrzanowski był 35 (1:00:42), a Marcel Kozaczkiewicz zakończył rywalizację na 59 pozycji (1:04:53).

Z powodu warunków atmosferycznych, organizatorzy zmienili formułę zawodów na duathlon.

Wygrana Hiszpana

Najszybszym zawodnikiem w Melilli był David Cantero Del Campo. Reprezentant Hiszpanii zameldował się na mecie z czasem 50:00. Wyprzedził rodaka, Miguela Guzman Tafallę, o 12 sekund. Podium uzupełnił Belg, Raf De Dobbelaere (50:13).

9 sekund do podium

Ze znakomitej strony zaprezentował się Kamil Kulik. Zawodnik CTS zameldował się na mecie z czasem 50:22, co dało czwartą pozycję. Do podium zabrakło jedynie dziewięciu sekund.

Wyniki pozostałych Polaków

Pokonanie trasy zajęło Janowi Chrzanowskiemu 52:57. Ten czas uplasował Polaka na 24 pozycji.

Bieg – 6:45

T1 – 00:19

Rower – 28:28

T2 – 00:22

Bieg – 17:01

Finisz – 52:57

Z dobrej strony pokazał się też Marcel Kozaczkiewicz. Pojawił się na mecie z wynikiem 53:20. Ten rezultat uplasował go na 27 pozycji.

Rywalizacja juniorek

Najszybszą zawodniczką okazała się Helena Moragas Molina. Hiszpanka ukończyła zawody z wynikiem 55:20. Wyprzedziła Elsę Pena Vicente o 14 sekund. Podium uzupełniła Szwajcarka, Letizia Martinelli (55:41).