Wiadomości

Ibiza gospodarzem World Triathlon Multisport Championships 2023

Super plaże, piękne krajobrazy, ładna pogoda i przyjaźnie nastawieni do zawodników ludzie, to mają być mocne strony mistrzostwa świata na Ibizie.

Ibiza nie po raz pierwszy starała się zorganizować mistrzowską imprezę. Pierwotnie plan był taki na ten rok. Ostatecznie jednak organizacja World Triathlon zdecydowała, że zawody odbędą się w dwóch miejscach, w różnych terminach: Targu Mures (6-12 czerwca) i Samorin (18-21 sierpnia). Hiszpanie jednak na swoją szansę nie musieli czekać długo, bo zaledwie rok. Ibiza będzie gospodarzem mistrzostw świata w multisportach w 2023 roku, w dniach 29 kwietnia – 7 maja. 

Krótka historia mistrzostw

Mistrzostwa Świata w odmianie multisport zostały po raz pierwszy rozegrane w 2017 roku i odbyły się w Penticton w Kanadzie. W następnych latach zawodnicy walczyli w Fyn (Dania) i Pontevedra (Hiszpania). W 2020 roku wydarzenie miało się odbyć podczas Challenge Almere (Holandia), ale zostało odwołane z powodu COVID-19. W 2021 roku Almere było gospodarzem wyścigów długodystansowych i aquabike, podczas gdy mistrzostwa świata w duathlonie odbyły się w Aviles (Hiszpania), a zawody cross triathlon w El Anillo (Hiszpania).

– Odkąd wprowadziliśmy mistrzostwa świata multisport były one jednym z najbardziej udanych wydarzeń w ciągu ostatnich kilku lat. Jestem przekonany, że przyjazne nastawienie ludzi, wspaniałe warunki pogodowe i niesamowity krajobraz dziewiczych plaż i wspaniałej przyrodą, da nam świetne połączenie, które wpłynie na jakość mistrzostwa świata w Ibizie – powiedział Marisol Casado, prezes World Triathlon.

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X