I po mistrzostwach Europy w Estonii

Miało być tak pięknie. A jest tak, jak w tym roku to dzieje się najczęściej. Tartu ETU Triathlon European Championships zostały odwołane.

Jeszcze kilka dni temu, podczas mistrzostw Polski w sprincie, w Rawie Mazowieckiej wielu zawodników cieszyło się z małego, ślicznego krążka oraz powołania do kadry Polski na mistrzostwa Europy w Tartu. Niestety, dzisiaj tzw. sloty pozostaną nieużyteczne. Mistrzostwa Europy w Tartu zostały odwołane. Powód ten sam co w tym roku – COVID 19. Zawody przeniesiono na rok 2021 wraz z kwalifikacjami, które uzyskano w tym.

Warto podkreślić, że powołanie do kadry otrzymali nie tylko najlepsi zawodnicy elity i juniorzy, ale także AG. Na zdjęciu Marcin Tomczak , który relacjonował w TriathlonLife.pl wyścig podczas, którego wywalczył slota na Estonię. Gospodarzem imprezy miało być Tartu wraz z miastem Otepää. Podczas weekendu 28-30 sierpnia 2020 miały się także obyć inne wydarzenia, takie jak bieg w centrum miasta, wyścig otwarty i wyścigi dla dzieci. Wszystkie zawody pływackie miały być w jeziorze Pühajärve, jednym z największych w Estonii. Trasy rowerowe i biegowe miały poprowadzić sportowców ulicami i drogami Otepää i jego okolic. Centrum wyścigów miało być idealnie położone nad jeziorem Pühajärve. To wszystko miało być…