Poradnik

Hotel skrojony pod triathlonistów 

25 metrowy basen, strefa fitness, sauny, hydromasaże, atrakcyjne tereny wokół, dobra kuchnia, a także atrakcyjna strefa dla dzieci i rodzin, to tylko niektóre atuty Radisson Blu Hotel, Sopot. (mat. partnera)

Wśród triathlonistów dużą popularnością cieszą się dwa rodzaje urlopów. Jeden to wyjazd z innymi pasjonatami pływania, jazdy na rowerze i biegania na obóz. Najczęściej zimą lub wiosną za granicę, gdzie temperatury na zewnątrz pozwalają spokojnie trenować. Popularne kierunki to Hiszpania i Portugalia. 

Drugi to wyjazd na najważniejsze zawody, tak zwany start A z najbliższymi, a po starcie rozpoczęcie urlopu, który jest dobrym czasem na odpoczynek po ważnych, najczęściej w takim przypadku, ciężkich zawodach. 

Jedno miejsce, wiele możliwości 

Ale można także przyjechać do Trójmiasta i skorzystać z oferty hotelu Radisson Blu. Zarówno zimą i wiosną, aby solidnie potrenować, jak i latem na zawody. W czerwcu jest Challenge Gdańsk, a w sierpniu Ironman Gdynia. Oba miesiące to dobry czas na odpoczynek i trening nad polskim morzem. 

Hotel wciąż pachnie nowością i świeżością, gwarantuje komfort wypoczynku, ale także dobrego, ogólnorozwojowego  treningu. A to za sprawą szerokiej gamy udogodnień. W obiekcie jest 25 metrowy basen pływacki, który gwarantuje możliwość wykonania treningu niemal o każdej porze, a dodatkowo w godzinach od 7 do 9 jest on dedykowany tylko dorosłym, aby spokojnie mogli wykonać trening. Jest także saunarium, czy zewnętrzne i wewnętrzne wanny z hydromasażem, przydatne w procesie regeneracji. 

Trening biegowy lub rowerowy można wykonać w strefie fitness czynnej 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Dla tych, którzy wolą męczyć się na zewnątrz nie brakuje wokół atrakcyjnych terenów. Hotel znajduje się 250 metrów od plaży. Świetne miejsce do pobiegania, a latem także na open water. 

Dobre tereny do treningu

Jeśli ktoś ma do wykonania trening jakościowy może pobiec na Stadion Leśny w Spocie, który oddalony jest o niespełna dwa i pół kilometra, które mogą być dobrą rozgrzewką przed zadaniami na bieżni stadionu. W tym miejscu trenuje między innymi Miłosz Sowiński czy ekipa CTS pod okiem Jakuba Czai, a także zawodnicy, w tym reprezentanci Polski, z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. 

W Sopocie jest także pięciokilometrowa pętla na ul Reja, która cieszy się dużą popularnością wśród triathlonistów i kolarzy. To wymagająca trasa z solidnymi podjazdami. W zależności od kierunku jeden z nich jest łagodniejszy, a drugi trudniejszy. Na obu można się dobrze zmęczyć. Są także wymagające ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie na rowerze MTB można zrobić porządny trening. 

Bardzo lubię trenować na pętli Reja w Sopocie – mówi Remigiusz Kamiński z Gdańska. – Cztery, pięć pętli gdzie na podjazdach przepalam nogę, na prostym odcinku kręcę ile fabryka dała, a na zjeździe oswajam się z tym elementem kolarstwa sprawia, że niespełna dwie godziny spędzone w lesie, na pętli są dobrze zagospodarowanym czasem. 

Z pętli na ulicy Reja do Radisson Blu Hotel jest zaledwie pięć kilometrów. Po mocnym treningu w hotelu można skorzystać z zabiegów regeneracyjnych i masażu w centrum SPA, w którym odnajdziesz 12 gabinetów oferujących dodatkowo także zabiegi pielęgnacyjne, kosmetologii i medycyny estetycznej. 

Jeśli komuś byłoby jeszcze mało wrażeń może dzień zakończyć zajęciami w Joga House. Relaks dla ciała i duszy, które są dobrą formą spędzenia czasu także z drugą osobą, która akurat nie “katuje się” na treningach, czy nie korzysta z trójmiejskich atrakcji. Razem też można się wybrać na seans saunowy w saniach: suchej, ziołowej, parowej. Jest także tepidarium, łaźnia błotna, sauna fińska zewnętrzna, prysznic wrażeń czy ścieżka Kneipp’a. 

Dla dzieci i rodzin

W Radisson Blu Hotel nie brakuje przestrzeni dla dzieci, bogato wyposażony pokój zabaw – kids club oraz wyjątkowy, zewnętrzny plac zabaw w formie statku dla piratów, na którym dzieci poczują się jak na pełnym morzu. Organizowane są animacje oraz funkcjonuje usługa “niani na godziny”, która daje rodzicom możliwość zorganizowania indywidualnej opieki dla pociech pod okiem wykwalifikowanej kadry.  

Jest wypożyczalnia kijów do nordic walking, rowerów, na których można całą rodziną pojechać ścieżkami rowerowymi do centrum Sopotu lub do Gdańska i Gdyni, gdzie czekają liczne atrakcje. A po powrocie czas na dobry posiłek. W sopockim obiekcie jest własna linia piekarnicza i cukiernicza, sezonowe menu, warzywa i zioła z własnych upraw, śniadaniowy bufet alergenowy czy możliwość zamówienia dań specjalnych. W hotelu możesz także spróbować win z francuskiej winnicy, która należy do właściciela obiektu. 

Niestandardowe łóżka 

Jeśli już piszemy o hotelu, to trzeba jeszcze wspomnieć o tym, co może najistotniejsze, czyli pokojach. Jest ich 219, w dwóch autorskich aranżacjach: art deco i modern chic. Doskonała akustyka oraz wygodne łóżka o ponadstandardowej długości 210 centymetrów. W każdym z pokoi jest szybkie łącze Wi-Fi, ekspres do kawy, zestaw do parzenia herbaty oraz mini bar. 

O każdej porze roku możesz liczyć na przyjazne warunki do pracy, przestrzeń do relaksu oraz kojący widok nadmorskiego parku lub sopockich błoniprzekonują pracownicy Raddison Blu Hotel. 

Podsumowując: to miejsce, które gwarantuje nam morze możliwości. Może warto przekonać się samemu?

Materiał partnera biznesowego Triathlonlife.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X