Wiadomości

Gwen Jorgensen ogłasza powrót do rywalizacji

Triathlonowy świat zaszokowała wiadomość o powrocie do tego sportu jednej z najbardziej utytułowanych triathlonistek z USA, czyli Gwen Jorgensen.

Jej dotychczasowe osiągnięcia robią wrażenie. Wystarczy wspomnieć o mistrzostwie świata ITU z 2014 oraz 2015 roku. W sezonie 2016 została mistrzynią olimpijską. Natomiast pod koniec 2017 zawodniczka ogłosiła zakończenie kariery w triathlonie.

Chciała  skoncentrować się na biegach długodystansowych. Jej celem było zdobycie medalu w maratonie, ale plan pokrzyżowane zostały przez kontuzje. Zawodniczka założyła też rodzinę. Niedawno urodziła drugie dziecko. Teraz postanowiła powrócić do triathlonu.

Planowany powrót na IO

Gwen Jorgensen informację o powrocie ogłosiła w mediach społecznościowych oraz na oficjalnym kanale na YT. Zdradziła też, z jakim celem powraca do triathlonu.

Jestem podekscytowana, mogąc ogłosić mój powrót na niebieski dywan. Współpracuję z moim zespołem, aby powrócić do formy i nie mogę się doczekać dalszej pracy, inwestując w siebie i USA Triathlon. Inspiruje mnie srebrny medal sztafety drużyn mieszanych w Tokio i aspiruję do tego zespołu w 2024 roku. Wierzę, że drużyna USA może być o krok wyżej w Paryżu! Ten powrót dotyczy czegoś więcej niż tylko mnie. Jako matka dwójki dzieci chcę dać przykład innym – przyznaje Gwen Jorgensen.

Więcej zawodniczka opowiada w poniższym filmie.

Przemek Schenk
źródło: Youtube
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X