Wiadomości

GVT BMC zachłanne na zwycięstwa

Triathlon Mietków to co roku bardzo ważny start dla GVT BMC Triathlon Team. Miejsce rozgrywania imprezy znajduje się niecałe 30 km od Wrocławia, a to właśnie z tego miasta pochodzi zdecydowana większość podopiecznych trenera Zbigniewa Gucwy.

 

Powrót po dwóch latach

W sobotę rozegrano wyścig na dystansie 1/4 Ironman w którym najszybszy okazał się Robert Wilkowiecki (GVT BMC Triathlon Team). Drugie miejsce zajął Kasper Tochowicz (Triwise), a na najniższym stopniu podium pojawił się Maciej Chmura (GVT BMC Triathlon Team). Na czwartym miejscu uplasował się powracający do formy po chorobie Michał Rajca (GVT BMC Triathlon Team).

W wyścigu Pań po pewne zwycięstwo sięgnęła Paulina Kotfica (GVT BMC Triathlon Team), pokonując Izabelę Janusz i Marię Hajnos-Małecką. Dla Pauliny był to powrót do triathlonu po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim!

 

Podium dla GVT BMC

Niedziela to rywalizacja na dystansie 1/8 Ironman i kolejny występ GVT BMC Triathlon Team. Robert Wilkowiecki ponownie był najszybszy, pokonując Michała Nawracaja (GVT) oraz Macieja Chmurę. Paulina Kotfica nie odpuściła również zwycięstwa na krótszym dystansie. Tym razem pokonała Mariolę Krzemińską (Litwin Triathlon Team) oraz Paulinę Bohater (SSP Orka Iława). Bardzo dobrze spisał się również junior Akademii Multisportowej KS GVT – Sebastian Słomiński, który w swojej kategorii zajął drugie miejsce.

– Jestem zadowolony z przebiegu całego weekendu – powiedział Robert Wilkowiecki. –  Ostatnie tygodnie mocno trenowałem i te starty pozwoliły mi wejść na wyższe intensywności. Byłem ciekaw, jak organizm zareaguje na kilka wyścigów następujących jeden po drugim i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Forma idzie w dobrym kierunku, więc mocna praca daje efekty. Dodatkowo wygrana na "swoim terenie" zawsze cieszy”.

 

Dwa wyścigi w jeden weekend

-Wspólnie z trenerem już wcześniej zaplanowaliśmy na Triathlon Mietków dwa dni ścigania – tłumaczy Paulina Kotfica. –  W sobotę podczas 1/4 IM moim głównym zadaniem było pojechać bardzo mocny rower i tak też starałam się zrobić. Warunki były dosyć ciężkie, ponieważ przeszkadzał silny wiatr. Czułam się jednak bardzo dobrze i udało mi się utrzymać wysoką moc przez cały dystans. Natomiast w niedzielę bardziej chciałam skupić się na biegu. Ostatnio mało biegałam, więc chciałam sprawdzić na co mnie stać. Oczywiście odczuwałam w nogach sobotni wyścig i nie biegło się już tak lekko, ale mimo wszystko jestem bardzo zadowolona. Cieszę się, że znów mogłam ścigać się w zawodach triathlonowych.

 

Puchar Europy Dnipro

Ukraina była kolejnym gospodarzem zawodów z cyklu Pucharu Europy. Na dystansie sprinterskim ścigali się: Paulina Klimas oraz Sergiy Kurochkin (oboje GVT BMC Triathlon Team). W silnie obsadzonej stawce wyścigu Pań 16. miejsce zajęła Paulina Klimas, a Sergiy Kurochkin był 22.

 

Materiał prasowy
foto Szymon Gruchalski  

 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Close
Back to top button
X