GVT BMC Triathlon Team z workiem medali w Suszu

W sobotę, 22 czerwca 2019 roku rozegrano starty indywidualne, a o tym kto zostanie nowym mistrzem i mistrzynią Polski zadecydowała legendarna już i bardzo dobrze znana trasa w Suszu. Do pokonania było 750 metrów pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegu.

W rywalizacji elity Pań najlepsza okazała się Alicja Ulatowska (WLKS Kmicic Częstochowa), która pokonała Martę Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk) oraz Magdalenę Sudak (UKS G8 Bielany). Tuż za podium znalazła się Paulina Klimas (GVT BMC – AZS AWF Katowice).

Zmierza w dobrym kierunku

– W marcu gdy rozpoczynałam treningi pływackie i biegowe – pomyślałam, że czwarte miejsce w Suszu byłoby bardzo dobre. Kontuzja, którą odniosłam we wrześniu była dla mnie ciężka, ale teraz już jestem pewna, że wszystko zmierza w dobrym kierunku – powiedziała na mecie Paulina Klimas. – Obecnie po intensywnym okresie startowym czekają mnie krótkie wakacje i przygotowania do drugiej części sezonu – dodała.

W wyścigu elity mężczyzn o losach medalowej pozycji rozstrzygnęło pływanie. Maciej Bruździak (UKS Dwójka Morena Gdańsk), Michał Oliwa (AZS AWF Katowice) oraz Tomasz Brembor (GVT BMC – AZS AWF Katowice) odłączyli się od reszty stawki i na rowerze stopniowo powiększali swoją przewagę.

Ostatecznie na mecie najszybszy był Oliwa, wyprzedzając Brembora i Bruździaka. Tym samym Tomasz Brembor utrzymuje świetną passę w imprezach mistrzowskich. Przed rokiem wywalczył złoto na dystansie średnim oraz srebro na dystansie olimpijskim. Na szesnastym miejscu zawody ukończył Maciej Chmura (GVT BMC – AZS AWF Katowice).

O medale Mistrzostw Polski na sprincie ścigali się także zawodnicy age-group. Pierwszy na mecie zameldował się zawodnik GVT BMC Triathlon Team – Michał Nawracaj, który sięgnął po wymarzony tytuł Mistrza Polski. Srebro w swojej kategorii wywalczył Marcin Tomczak.

Mistrzostwa Polski sztafet

W niedzielę rozegrano Mistrzostwa Polski w nowej konkurencji olimpijskiej, czyli w sztafetach mix na dystansie super sprinterskim. Każda z drużyn składała się z dwóch zawodniczek i dwóch zawodników, a każdy z nich musiał pokonać 250 metrów pływania, 5 km jazdy rowerem i 1500 metrów biegu.

Ze złotym medalem z Susza wyjechała zwycięska sztafeta AZS AWF Katowice w składzie: Paulina Klimas, Tomasz Brembor, Paulina Kotfica oraz Michał Oliwa. Srebrny medal wywalczyli zawodnicy UKS G8 Bielany, a brąz AZS AWF Katowice II.