Wiadomości

Gustav Iden: Wygrana ważniejsza od pieniędzy

Kilka dni temu po kapitalnym biegu wygrał w inauguracyjnej odsłonie PTO Canadian Open. Gustav Iden dzięki zwycięstwu zainkasował 100 000 dolarów.

Istnieje takie powiedzenie, że nieszczęście jednego jest szczęściem drugiego. Tak było podczas wyścigu w Edmonton, kiedy na etapie biegowym problemy dopadły m.in.: Alistaira Brownlee, Kristianan Blummenfelta oraz Sama Laidlowa. Dzięki temu Gustav Iden na osiem kilometrów przed metą miał nad rodakiem ponad minutę przewagę.

Ostatecznie udało się Idenowi dowieźć przewagę do mety i wygrać (3:10:48), z przewagą 27 sekund nad Blummenfeltem. Na trzecim miejscu zakończył zawody Aaron Royle (3:14:25).

Liczby Idena

pływanie: 26:24 / rower: 1:44:14 / bieg: 58:37 / finisz: 3:10:48

Pieniądze są ważne, ale…

Dzięki wygranej Gustav Iden wygrał 100 000 dolarów. Po zawodach zdradził, jaki ma stosunek do takich nagród finansowych.

Nie pierwszy raz wygrałem 100 000 dolarów, a zwycięstwo w Edmonton było niewiarygodne – powiedział Iden, który pokonał m.in.: przyjaciela z norweskiej kadry – Kristiana Blummenfelta. – Pieniądze są oczywiście ważne, ale walka na trasie i zwycięstwo oznacza dla mnie więcej niż pieniądze. Jestem bardzo szczęśliwy, że PTO zdołało zebrać tylu znanych profesjonalistów w jednym wyścigu. Naprawdę kieruję się chęcią ścigania z najlepszymi, a nie tylko dobrym czasem. Więc ściganie w Edmonton było  fajne – dodał Gustav Iden.

Dzięki tej wygranej Iden awansował na drugą pozycję w rankingu PTO, z 110.88 pkt. Pierwsze miejsce nadal należy do Kristiana Blummenfelta (115.08 pkt.). Na trzecim miejscu znajduje się Niemiec Patrick Lange (110.07).

Opracował: Przemek Schenk
źródło: materiały prasowe
foto: PTO

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X