Wojskowe Igrzyska w Chinach. Wyniki Polaków. Medal był blisko

W chińskim Wuhan odbywają się siódme Igrzyska Wojskowe. Nie mogło zabraknąć zmagań triathlonowych. Do Chin udało się dziewięcioro reprezentantów Polski. W rywalizacji drużynowej otarliśmy się o medal!

Najlepszy okazał się Francuz Pierre Le Corre. Zwycięstwo dał mu wynik 1:42:21. Srebrnym medalistą Wojskowych Igrzysk został reprezentant Belgii Marten van Riel (1:42:23). Podium uzupełnił Francuz Dorian Coninx (1:42:27).

Wyniki Polaków

Startowali też polscy zawodnicy. Najlepiej z nich zaprezentował się Michał Oliwa. Pokonał trasę z czasem 1:45:59. Tomasz Brembor, zawodnik GVT BMC zakończył zmagania na 22 miejscu z wynikiem 1:46:37. Ostatni z reprezentantów Polski Kacper Stępniak uplasował się na 26 pozycji. Pokonanie trasy zajęło mu 1:47:49.

Annen najszybsza z kobiet

Szwajcarka Jolanda Annen zdobyła złoty medal podczas Wojskowych Igrzysk w Chinach w triathlonowej rywalizacji. Zwycięstwo przyniósł jej czas 1:56:16. Tym samym pokonała Rosjankę Elenę Danilovą (1:56:33) oraz Brazylijkę Vittorię Lopes (1:56:44).

Najlepsza Jerzyk

Najlepszą z Polek okazała się Agnieszka Jerzyk. Zawodniczka z czasem 1:57:03 skończyła Wojskowe Igrzyska Olimpijskie na piątej pozycji. Następną Polką, która zameldowała się na mecie była Roksana Słupek. Z wynikiem 2:00:22 znalazła się na 17 pozycji.

Reprezentacja Polski Igrzyska Wojskowe

Frankfurt Maraton. Konieczny łamie 2:30 h. Brawo!!!

Tuż za nią uprasowała się Marta Łagownik z rezultatem 2:01:01. Następną z Polek, która dobiegła do mety była Paulina Klimas (2:03:47). To dało jej 22 pozycję. Hanna Kaźmierczak (2:04:57) skończyła zawody na 25 miejscu. Tuż za nią na mecie pojawiła się Paulina Kotfica z czasem 2:06:23.

Męski debiut w drużynie

W rywalizacji męskich drużyn najlepsza okazała się reprezentacja Rosji. Zawodnikom tego kraju zwycięstwo zapewnił czas 5:13:30. Tym samym Rosjanie wyprzedzili Francuzów (5:13:39) oraz Brazylijczyków (5:16:31). Na Wojskowych Igrzyskach po raz pierwszy zaprezentowała się reprezentacja Polski. Drużyna w składzie Michał Oliwa, Tomasz Brembor oraz Kacper Stępniak zajęła szóstą pozycję z wynikiem 5:20:25.

W kobiecych sztafetach tuż za podium

Brazylia zwyciężyła w rywalizacji kobiecych sztafet z wynikiem 5:51:09 Podium uzupełniły reprezentacje Rosji (5:51:19) oraz Chin (5:52:01). Reprezentacja Polski w składzie Agnieszka Jerzyk, Marta Łagownik oraz Roksana Słupek zakończyła zmagania z czasem 5:58:26 na czwartej pozycji. To do tej pory najgorszy występ kobiecej sztafety. Polki zdobyły złoty medal w 2011 roku, a cztery lata później wróciły z Wojskowych Igrzysk z brązowym medalem.

Rywalizacja mieszana bez medalu

W walce drużyn mieszanych najszybciej trasę pokonała reprezentacja Rosji. Z czasem 4:33:18 wyprzedzili Brazylię (4:34:59) oraz Chiny (4:35:23). Polska sztafeta w składzie Agnieszka Jerzyk, Michał Oliwa, Tomasz Brembor oraz Kacper Stępniak uplasowała się na piątym miejscu z czasem 4:37:15.

Tym samym reprezentacja Polski wraca z chińskiego Wuhan bez medalu. Niestety, oczekiwania nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości.