Wiadomości

Gran Fondo z obowiązkową kawą

Kawa – dla wielu ludzi napój bogów, bez którego nie wyobrażają sobie dnia. Ceniona zwłaszcza wśród osób aktywnych fizycznie, ponieważ pobudza, co jest związane z większym wydzielaniem w organizmie takich substancji, jak adrenalina i serotonina, które z kolei aktywizują ośrodkowy układ nerwowy. Kawa jest antyoksydantem i ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Spożywana w umiarkowanych ilościach usuwa zmęczenie, polepsza nastrój i koncentrację, o kilka procent zwiększa wydolność fizyczną organizmu i wyostrza uwagę, ale przede wszystkim dla wielu kolarzy jest niebywałą przyjemnością – żal byłoby zatem nie skorzystać z tych dobroczynnych właściwości!

Dlatego w pakiecie startowym Gran Fondo Gdynia pojawi się edycja specjalna Kawy dla Kolarzy – przygotowywanej przez miłośników dwóch kółek dla całej społeczności kolarskiej
i nie tylko. Mówi Tomasz Krupski, pomysłodawca Kawy dla Kolarzy:

– Kawa i kolarstwo stanowią nieodłączną parę, o czym bardzo dobitnie przekonałem się we Włoszech, gdzie podczas Giro de Italia mogłem na żywo śledzić wydarzenia jednego z największych wyścigów kolarskich świata, ale też zobaczyć kawowo-kolarską kulturę, którą uosabiają tzw. Coffee Riders. Tłumy kolarzy w każdej kafejce, luźne rozmowy o przejechanej trasie i tym, co nas jeszcze czeka, w otoczeniu i ze smakiem włoskiej kawy – to ujęło mnie najbardziej i właśnide wtedy zamarzyłem, aby takie obrazki można było zobaczyć również w Polsce. Zacząłem więc od zbudowania marki jakościowej, absolutnie znakomitej kawy, bo tylko na taką zasługują kolarze!

 

 

Jednym z miłośników kawy, a nawet, jak sam zapewnia, coraz bardziej świadomym smakoszem, jest Krystian Kiermasz – Coffee Rider z Gdańska, który zawsze odmachuje na trasie. Podobno sprzętu do przygotowywania kawy ma tyle, że mógłby otworzyć domową kawiarnię. A mimo to ceni sobie picie kawy w drodze, podczas treningu, zgodnie z ideą Coffee Ride.

Krystianie, co takiego ma w sobie ta społeczność, że przyciąga tak ciekawe osobowości? To chyba już coś więcej niż sportowa pasja, prawda?
Jesteśmy jedyni w swoim rodzaju, co do tego nie mam żadnych wątpliwości! (śmiech) Mimo iż często nie znamy się zbyt dobrze, potrafimy sobie pomagać i wspierać niczym kumple z podstawówki, zawsze grając fair play. Takie momenty zapadają w pamięci jeszcze długo po zakończeniu treningu, dłuższej wyprawy czy zawodów. Łączy nas rower, ta sama pasja i bardzo honorowe podejście zdecydowanie wykraczające poza sportową rywalizację.

Czyli wszystko w duchu Coffee Ride.
Jak najbardziej! Idea ta łączy kilka fantastycznych kwestii, które może nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ale poświadczają o wyjątkowości tego środowiska. Można powiedzieć, że jest to aktywna forma spędzania czasu, połączona z rozmową, wymianą doświadczeń i aspektem towarzyskim. Na dłuższą metę fantastyczna sprawa i dowód na to, że nie same cyferki w aplikacji „robią robotę”, ale właśnie spotkanie i wzajemna motywacja.

Czy to również za sprawą kawy? (uśmiech)
Myślę, że w dużej części tak. Nie od dziś wiadomo, że poza aspektami typowo odżywczymi kawa bardzo dobrze służy spotkaniom towarzyskim. A przecież w grupie siła, także podczas wyścigu!

Można zatem powiedzieć, że jako Coffee Riders dosłownie i w przenośni nakręcacie środowisko kolarskie.
Oczywiście! I – paradoksalnie – mimo bycia w ruchu pilnujemy się wzajemnie, by zatrzymać się w tym codziennym pędzie, pobyć ze sobą, porozmawiać nie tylko o tematach rowerowych,
ale również zaplanować wspólne starty i wyprawy. Jako Gran Fondo Coffee Riders obecnie trenujemy do gdyńskiej imprezy, która nim się obejrzymy zastanie nas na pięknych Kaszubach.
A spotykamy się przy aromatycznej i pobudzającej Kawie dla Kolarzy, której będzie mógł ponownie spróbować każdy uczestnik wyścigu. Polecam!

 

Druga edycja Gran Fondo Gdynia odbędzie się w dniach 1-2 czerwca 2019 roku. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse – 80km i 134km. Trasy zostały poprowadzone po Kaszubach, a start i meta zawodów są zlokalizowane na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Rejestracja odbywa się w portalu www.SlotMarket.pl. Do końca grudnia opłata startowa wynosi 50 euro, w kolejnym miesiącu wzrośnie o 10 euro. Szczegóły dotyczące wyścigu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.gfgdynia.com.

materiał prasowy,
oprac. Dawid Majakowski

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X