Wiadomości

Gran Fondo Gdynia VR powraca w zimowej odsłonie!

Już 6 grudnia na wirtualnej trasie po Kaszubach, zaciętą rywalizację stoczą kolarze startujący w drugiej edycji zawodów Gran Fondo Gdynia VR.

​Podczas gdy pandemia koronawirusa nadal daje nam się we znaki, a pogoda w coraz mniejszym stopniu sprzyja jeździe na rowerze, najwyższy czas odkurzyć trenażery i ponownie poszukać wyzwań w świecie wirtualnym. Jednym z nich może być Gran Fondo Gdynia VR Winter Edition, czyli wirtualna rywalizacji w dniu 6 grudnia, odbywająca się na trasie wyścigu Gran Fondo Gdynia.

Zapisy do końca listopada

Zapisy do rywalizacji trwają do 30 listopada na platformie SlotMarket.pl. Do wyboru są dwa pakiety startowe:
– pakiet podstawowy: zawiera udział w wyścigu Gran Fondo Gdynia VR Winter Edition – w cenie 40 zł
– pakiet rozszerzony: poza startem w wyścigu, Gran Fondo Gdynia VR Winter Edition zawiera również pamiątkowy medal (w cenę wliczona jest przesyłka) – w cenie 70 zł.
Nie tylko wysiłek i emocje podczas takiej wirtualnej rywalizacji są prawdziwe. Zawodnicy ścigają się bowiem po rzeczywistej trasie Gran Fondo Gdynia. Cały jej przebieg został specjalnie nagrany na potrzeby wyścigu i z dbałością o szczegóły przeniesiony do świata wirtualnego.

Wybrano aplikację tego wyścigu

Zimowa edycja Gran Fondo Gdynia odbędzie na aplikacji Kinomap.
– Zdecydowaliśmy się na Kinomap z wielu powodów: bardzo przyjazny interfejs użytkownika. Aplikacja jest w języku polskim, kompatybilna z wieloma urządzeniami na rynku – mówi Maciej Pawłowski, New Business Development Manager w SE Group. – Kinomap jest aplikacją mobilną dostępną zarówno na Android, jak i iOS. Gdy pragniesz emocji kolarskich na dużym ekranie, w bardzo prosty sposób, poprzez przeglądarkę internetową w komputerze lub w Smart TV podłączonym do Internetu, możesz udostępnić obraz z telefonu lub tabletu. Dodatkowo bardzo dobrze sprawdza się funkcja wirtualnej zmiany przełożenia napędu. Konfiguracje niektórych rowerów nie pozwalają w innych aplikacjach pokonywać wzniesień lub też efektywnie wykorzystać zjazdów. Regulacja nie powoduje zmiany trudności jazdy, tylko symuluje inny rozmiar przełożenia, oczywiście wpływając na prędkość – dodaje.

Zobacz też:

TriMama organizuje bieg charytatywny

Kinomap umożliwia rywalizację dużej grupy kolarzy jednocześnie z różnego rodzaju sprzętem.
– Jednocześnie będziemy mogli prowadzić klasyfikację dla wszystkich typów trenażerów – zarówno tych interaktywnych z wykorzystaniem tylnego koła, jak i najbardziej realistycznych z przełożeniem mocy na bezpośrednio zamontowaną kasetę na trenażerze – mówi Maciej Pawłowski. – Kinomap daje nam również wielką elastyczność w publikowaniu nowych tras. Mamy nadzieję, że nasza współpraca przełoży się jeszcze bardziej na rozwój wirtualnych wyścigów w Polsce – podsumowuje Pawłowski.

Terminarz Gran Fondo Gdynia Trophy

Żeby lepiej przygotować się do startu i zapoznać z aplikacją Kinomap, organizatorzy przygotowali cykl czterech treningów pod nazwą Gran Fondo Gdynia Trophy. Pierwszy przejazd testowy odbył się 27 listopada o godz. 20:00. Tak przedstawia się kalendarz coffee ride’ów:

27 listopada, godz. 20:00: Gran Fondo Gdynia Trophy #1 Gdynia – Koleczkowo (20,1km)
28 listopada, godz. 20:00: Gran Fondo Gdynia Trophy #2 Koleczkowo – Szemud (24,2km)
29 listopada, godz. 20:00: Gran Fondo Gdynia Trophy #3 Szemud – Koleczkowo (19,2km)
1 grudnia, godz. 20:00: Gran Fondo Gdynia Trophy #4 Koleczkowo – Gdynia (26,1km)

Jak wziąć udział?

Żeby wziąć udział w treningu, należy założyć konto na stronie https://www.kinomap.com. Następnie trzeba zainstalować aplikację na swoim telefonie. Po zalogowaniu połącz trenażer, odnajdź wybraną sesję treningową i dołącz do niej. Sesje będą dostępne 15 minut przed zaplanowaną godziną startu. Szczegółowa instrukcja na stronie .
– Ważne, aby wcześniej dodać i skonfigurować swój trenażer. Pierwszy przejazd testowy 27 listopada, każdy chętny może wykonać samodzielne. Kolejne będą już jazdą grupową. Na ostatnim treningu, 1 grudnia gościem specjalnym będzie Aleksandra Krawczyk, sportsmanka i influencerka znana jako „TRI w kolorze blond” – mówi Maciej Pawłowski.
Pierwsze 14 dni użytkowania aplikacji Kinomap jest za darmo! A wszyscy uczestnicy Gran Fondo VR Winter Edition otrzymają także bezpłatny, miesięczny dostęp do aplikacji o wartości 10 Euro.

Jak było na pierwszej edycji?

​W pierwszej edycji Gran Fondo Gdynia VR zorganizowanej 24 maja br., uczestniczyło ponad 150 kolarzy. Najlepszym zawodnikiem okazał się Aureliusz Kłus, który na metę dotarł w czasie 2:09:50. Wśród kobiet triumfowała Alicja Pyszka-Bazan (2:17:12). Pełną relację z pierwszego wyścigu Gran Fondo Gdynia VR kibice mogli śledzić na Facebooku.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X