Rozmowa

Gracjan Topczewski: Astoria to miejsce do dobrego treningu

Od kilku miesięcy działa jedna z najnowocześniejszych pływalni w Polsce – bydgoska Astoria. Z Gracjanem Topczewskim, prezesem spółki zarządzającej obiektem, rozmawiamy o możliwościach treningowych jakie stwarza obiekt.

Czy wszystko dobrze z Astorią?
Ma się super. Naprawdę jest chwalona przez pływaków, grupy triathlonowe, które przyjeżdżają do nas na obozy. Możemy im zapewnić wyżywienie, hotel, basen, siłownie, rowery. Mają wszystko w jednym obiekcie. Wbrew pozorom w trakcie pandemii sporo się dzieje. Jest czynna od 6-22 siedem dni w tygodniu. Praktycznie nie zamykamy Astorii w święta.

Czego możemy spodziewać się na obiektach Astorii, bo przecież to nie tylko pływalnia?
Przede wszystkim mamy basen olimpijski 50 metrowy. Jest także duża sala fitness na niej można przeprowadzać różnego rodzaju zajęcia, ćwiczenia. Do tego jest bardzo dobrze wyposażona siłownia z dużą salą cardio. Dochodzi do tego sala rozgrzewkową, która jest umiejscowiona przy basenie, więc pływacy przed lub po treningu mogą z niej korzystać. No i mamy salę rowerową na 20 rowerów stacjonarnych ze wszystkimi niezbędnymi do dobrego treningu parametrami. Należy też wspomnieć o basenie z przeciwprądem z analizą wideo. Do dyspozycji są cztery kamery, dzięki którym trener jest w stanie przeanalizować dokładnie technikę pływania zawodnika.

Czyli można przyjść rano do Astorii i wyjść wieczorem, wykonując trzy sesje treningowe?
Dokładnie. Ja tak robię robię (śmiech). Przychodzę przed szóstą, przed pracą i realizuję trening. Po nim jem śniadanie i zaczynam pracę. Po skończeniu obowiązków zawodowych robię drugi trening i wracam około 21 do domu. Tak było w okresie zimowym. Latem robiłem treningi oczywiście na zewnątrz. Choć warto podkreślić, że zawodowiec na Astorii może spędzić cały dzień. Mamy też strefę kawiarniano-restauracyjną. Do tego jest strefa regeneracyjna, czyli jacuzzi i sauny.

Każdy znajdzie coś dla siebie.
Tak, możemy pod każdą grupę przygotować ofertę i wszyscy będą zadowoleni. To widać po wracających grupach. Mieliśmy różne zgrupowania w zależności od potrzeb. Odwiedzają nas też kadry narodowe. Byli pływacy przed Tokio, pływacy synchroniczni oraz piłkarze wodni. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą potrenować w dobrych warunkach.

Więcej informacji o obiekcie TUTAJ

Rozmawiał: Marcin Dybuk
Piotr Krajewski – Fotografia Architektury / Architectural Photography / materiały prasowe Astoria Bydgoszcz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również
Close
Back to top button
X