Wiadomości

Gniewino otworzy cykl LOTTO Triathlon Energy 2022!

Gniewino po raz szósty otworzy cykl LOTTO Triathlon Energy! Impreza ze słynnym podjazdem odbędzie się 29 maja 2022 roku (niedziela).  Zgłoszenia na zawody w Gniewinie ruszą już 6 grudnia o godzinie 12:00. 

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny otwieramy sezon triathlonowy na Pomorzu właśnie w Gniewinie. Mam jednocześnie nadzieję, że życie wróci już do normalności i w Gniewinie ponownie będzie z nami ponad 500 zawodników. Szykujemy kilka niespodzianek i dodatkowych atrakcji, o których będziemy sukcesywnie informować w naszych mediach społecznościowych – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło.

Podjazd, który daje w kość

Gniewino to trasa pływacka w jeziorze Żarnowieckim, trasa kolarska ze słynnym podjazdem pod zbiornik oraz płaska trasa biegowa. Wszystko zaczyna się i kończy na terenie Stolemowej Groty w Nadolu, bowiem tutaj zlokalizowana jest strefa zmian, a także start, meta, strefa expo i strefa finiszera.

Już po raz szósty zawody triathlonowe odbędą się w Gniewinie

– Zawody triathlonowe już od sześciu lat goszczą w naszej gminie i wpisują się w kalendarz wydarzeń sportowych na terenie gminy Gniewino. W nowoczesnych społeczeństwach ery globalizacji sport jest jedną z ważnych wartości kulturowych, wpływających na rozwój człowieka, jego zdrowie i jakość życia. Z tych względów Gniewino jest żywotnie zainteresowana rozwojem i upowszechnianiem różnych form sportu. Serdecznie zapraszam do sportowej rywalizacji na terenie naszej gminy – mówi wójt gminy Gniewino – Zbigniew Walczak.

Najlepszy góral i góralka na Pomorzu

Podczas imprezy w Gniewinie tradycyjnie wyłonimy najlepszą góralkę i najlepszego górala w triathlonie. Na odcinku podjazdu pod zbiornik wprowadzony zostanie dodatkowy pomiar czasu. Zawodnicy na dystansie połówki pokonają podjazd 4 razy, na ćwiartce dwukrotnie a na najkrótszym dystansie jeden raz.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.TriathlonEnergy.pl

Partnerzy Gniewino LOTTO Triathlon Energy: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, gmina Gniewino, AquaSpeed, BALL, Oceanic – producent kosmetyków AA i AA Men, AronPharma.

Patronat medialny Triathlonlife.pl

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X